در گفتگو با فولادبان ارائه شد؛

تحلیل هفتگی بازار سرمایه از نگاه یک کارشناس/ حرکت آرام بورس به سمت مدار صعودی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: می‌توان گفت ابتدای هفته آتی، روند نزولی حداقل تا دو روز ادامه داشته باشد و پس از آن، شاهد رشد شاخص‌ها در بازار سرمایه خواهیم بود.

کاویان عبداللهی در گفتگو با فولادبان با تحلیل هفتگی بازار سرمایه مطرح کرد: بورس تهران از ابتدای هفته جاری شاهد افزایش کلیت تقاضا بود که به نظر می‎رسد، این روند تا هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت. همچنین از روز دوشنبه 25 دی ماه، فشار فروش به تدریج افزایش پیدا کرد و در نهایت، معاملات بازار روز آخر را در مدار متعادلی و در حوزه منفی به اتمام رساند.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه در چند هفته اخیر در حال اصلاح روند خود است، اضافه کرد: بر همین اساس، می‌توان گفت در صورتی که ریسک‌های فعلی بورس کاهش یابد، نقدینگی بار دیگر وارد بازار خواهد شد و منجر به رشد شاخص حداقل در چند ماه آینده خواهد شد.

کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: به نظر می‌رسد هفته آینده بازار روند متعادلی داشته باشد و شاخص کل در کانال فعلی خود نوسان داشته باشد. در واقع می‌توان گفت ابتدای هفته آتی، روند نزولی حداقل تا دو روز ادامه داشته باشد و پس از آن، شاهد رشد شاخص‌ها در بازار سرمایه خواهیم بود.

عبداللهی در پایان خاطرنشان کرد: ضمن اینکه به نظر می‌رسد ابتدای هفته آینده، عرضه‌ها افزایش و احتمالاً از اواسط هفته، شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد. ناگفته نماند صنعت پالایشی به احتمال زیاد در رده نمادهای مثبت قرار بگیرد که البته گروه خودرویی نیز توانایی رشد در هفته آتی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *