در گفتگو با فولادبان ابراز شد؛

توسعه قطار زنجیره فولاد در گرو حمایت از تولیدکنندگان نورد/ فعالیت 120 واحد نورد در کشور

عضو انجمن نوردکاران فولادی، بیان کرد: امروزه کیفیت محصولات نوردی تولید داخل، با سطح استاندارد جهانی در حال رقابت است و اگر محدودیت های صادرات از میان برداشته شود، می توانیم اجناس باکیفیت فولادی به اغلب کشورهای اروپایی و کشور ایتالیا و آمریکا صادر کنیم.

مصطفی عبداللهی، در گفتگو با فولادبان، در رابطه با تعداد واحدهای نورد فعال در کشور گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان فعال کوچک و بزرگ در بخش نورد ( ظرفیت بالای 25 هزارتن) حدود 90 تا 95 واحد است که از این مقدار تقریبا 65 واحد عضو انجمن نوردکاران هستند. البته بطورکل اگر بخواهیم تمام کارخانه های نورد حتی زیر25هزار تن را تخمین بزنیم، حدود 120 تولیدکننده مقاطع فولادی در سرتاسر کشور وجود دارد.

به گفته وی، این میزان تولیدکننده به نسبت سال های گذشته با کاهش روبرو شده است و پیش بینی می شود در آینده نیز این میزان تولیدکننده کمتر شود، چراکه برخی کارخانه ها به دلیل شرایط نامطلوب با تعطیلی و ورشکستی روبرو خواهند شد.

عبداللهی در پایان افزود: حمایت دولت برای زنجیره پایین دستی فولاد بسیار حیاتی است، چراکه نورد پیشانی محصولات فولادی است و اگر به این بخش توجه نشود، قطار زنجیره فولاد دچار مشکل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *