طبق آمار منتشرشده از صادرات و واردات فولاد در 9 ماه گذشته:

صادرات آهن و فولاد ایران به بیش از ۹ میلیون تن رسید/ جزئیات کامل صادرات و واردات محصولات فولادی+ جدول

براساس آخرین آماری که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر کرده، صادرات محصولات میانی زنجیره در 9 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7.6 درصد افزایش یافته است.

به گزارش فولادبان، بنا به تازه‌ترین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در 9 ماهه سال جاری، ۸ میلیون و ۹۸ هزار تن بوده که با احتساب صادرات یک میلیون و ۲۱۴ هزار تن آهن اسفنجی، صادرات آهن و فولاد ایران به بیش از ۹ میلیون تن رسیده است.

وضعیت صادرات فولاد میانی

در ۹ ماهه سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، ۵ میلیون و ۶۲۱ هزار تن بوده که این رقم افزایش ۷.۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در 9 ماهه سال ۱۴۰۲، ۳ میلیون و ۹۵۱ هزار تن و سهم صادرات اسلب، ۱ میلیون و ۶۷۰ هزار تن بوده است.

براساس این آمار، صادرات اسلب افزایش ۴۶.۶ درصدی را تجربه کرده و صادرات بیلت و بلوم ۳.۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

وضعیت صادرات و واردات محصولات فولادی

کل صادرات محصولات فولادی کشور طی این مدت، ۲ میلیون ۴۷۷ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال، افزایش ۴ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین واردات کل محصولات در ۷ ماهه نخست سال ۷۹۷ هزار تن بود که افزایش ۶۴.۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسانده است.

از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، ۲ میلیون و ۴۷۷ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع در ۹ ماهه سال جاری، ۰.۸ درصد افزایش یافته است. صادرات میلگرد نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش و به یک میلیون و ۸۳۹ هزار تن رسیده است.

همچنین صادرات مقاطع تخت فولادی با افزایش ۴.۴ درصدی به ۳۳۴ هزار تن رسیده که عمده آن ورق گرم بود. از طرفی، واردات مقاطع طویل فولادی در 9 ماه ۱۴۰۲ به ۷۳ هزار تن رسید که کاهش ۳۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

طبق آمار منتشرشده، واردات کل مقاطع تخت فولادی در 9 ماه ۱۴۰۲ به یک میلیون و ۱۶ هزار تن رسید که رشد ۸۳.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است.

از سوی دیگر، صادرات آهن اسفنجی طی این مدت، یک میلیون و ۲۱۴ هزار تن بود که نسبت به مشابه سال گذشته، افزایش ۹۲.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

صادرات گندله ۷ میلیون و ۲۴۴ هزار تن به ثبت رسیده که ۹۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

جزئیات صادرات و واردات فولاد ایران در 9 ماهه نخست سال جاری را در جدول زیر ببینید:

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *