۲.۷ میلیون مودی جدید شناسایی شد/ ۶۰ همت درآمد با افزایش یک درصدی مالیات ارزش افزوده

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از شناسایی ۲.۷ میلیون مودی جدید مالیاتی در سال جاری خبر داد و گفت: از محل افزایش یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزود در سال آینده ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد جدید به دست می‌آید.

به گزارش فولادبان، سید محمد هادی سبحانیان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود از محل افزایش یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزود در سال آینده 60 تا 70 هزار میلیارد تومان درآمد جدید به دست آید،‌ گفت: این درآمد ناشی از افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده صرف صرف متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه خواهد شد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی افزود: اساسا مالیات بر ارزش افزوده از اقشار پرمصرف اخذ می‌شود و کالاهای اساسی و مرتبط با سفره مردم از قبیل آرد، لبینات،‌گوشت، محصولات کشاورزی خام و خدمات درمانی و روغن خوراکی از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

وی با اشاره به شناسایی 2.7 میلیون‌مودی جدید اعلام کرد،: تحقق درآمدهای مالیاتی با تمرکز بر شناسایی مودیان جدید و جلوگیری از فراریان مالیاتی خواهد بود.

سبحانیان در مورد افزایش درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه 1403 نیز گفت: نرخ درآمدهای مالیاتی به‌ویژه در زمینه تولید، نه تنها افزایش نمی‌یابد بلکه در دو سال اخیر 7 واحد درصد نیز کاهش یافته است بنابراین این رشد از محل شناسایی مودیان جدید صورت می‌گیرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین از رشد 42 برابری لحاظ حجم ورودی اشخاص حقوقی در سامانه مودیان و ارسال صورت‌حسابهای الکترونیکی خبرداد و یادآور شد: با اجرای کامل قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان نه تنها نظام مالیاتی بلکه اقتصاد کشور سامان خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *