در گفتگو با فولادبان ارائه شد؛

تحلیل هفتگی بازار سرمایه از نگاه یک کارشناس/ چشم‌انداز مثبت بورس تهران تا پایان سال

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سرمایه گذاران بورسی دورنمای صعودی را تا انتهای سال برای بازار در نظر گرفته‌اند که بر همین اساس، می‌توان به روند افزایشی بورس امیدوار بود.

پیام الیاس کردی در گفتگو با فولادبان با تحلیل هفتگی بازار سرمایه مطرح کرد: با توجه به اینکه بورس تهران اواخر هفته در روند افزایشی قرار گرفت، به نظر می‌رسد علت این اتفاق، هماهنگی بازار با روند قیمتی دلار بود. از سوی دیگر، سرمایه گذاران بورسی دورنمای صعودی را تا انتهای سال برای بازار در نظر گرفته‌اند که بر همین اساس، می‌توان به روند افزایشی بورس امیدوار بود.

وی در ادامه افزود: در چند هفته اخیر، کف سهم‌ها بسته شده است‌. چرا که دستوری خرید بسیار زیادی داشتیم که باعث افزایش قیمت نشدند؛ بلکه در کف قیمتی هستند و نرخ‌ها از محدوده خاصی کاهش پیدا نکردند.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه با چنین روندی، کوچکترین خبر مثبت و یا افزایش قیمت دلار منجر به رشد بازار سرمایه خواهد شد، گفت: در مجموع دو عامل باعث بهبود روند بورس تهران در هفته جاری شد که یکی از این عوامل، بسته‌شدن کف قیمت سهم‌ها و دیگری افزایش نرخ دلار بود.

کردی در پایان اظهارداشت: در این راستا، می‌توان گفت به احتمال زیاد هفته آینده رشد بازار سرمایه ادامه‌دار نباشد و بازار در مدار متعادلی قرار بگیرد. البته ناگفته نماند که در صورت تداوم روند صعودی در نرخ دلار، بازار از لحاظ معاملات می‌تواند به خوبی وضعیت روز چهارشنبه ۲۰ دی ماه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *