در گفتگو با فولادبان ابراز شد؛

پیش بینی چشم انداز عملکرد مجتمع ذوب آهن اصفهان/ تغییر فناوری عامل مهم در افزایش ظرفیت

عضو هیئت مدیره مجتمع ذوب آهن اصفهان درباره چشم انداز آینده این مجموعه، گفت: افزایش بهره وری، کنترل هزینه ها، به روزرسانی تکنولوژی، تولید محصولات متنوع و… از چشم اندازهای آینده مدیران است که در صورت انجام، می توان گفت شرایط فعلی مجتمع ذوب آهن، بهبود خواهد یافت.

مهدی نصر در گفتگو با فولادبان، مطرح کرد: ذوب آهن اصفهان به دلیل وجود محدودیت و مسائل زیست محیطی، نمی تواند ظرفیت خود را توسعه دهد  و از طرفی این مجموعه هنوز نتواسته به میزان ظرفیت نامی خود برسد. لذا این شرکت زمانی می تواند افزایش ظرفیت داشته باشد که بتواند تکنولوژی خود را تغییر دهد و به سمت فرایند احیا، پیش قدم شود.

وی، یکی از دلایل زیان دهی شرکت ذوب آهن اصفهان را نبود سهمیه انرژی، دانست و ادامه داد: یکی از دلایل سودهی شرکت های تولیدی فولاد، استفاده از یارانه برق و گاز است اما ذوب آهن اصفهان از این یارانه بی بهره است.

عضو هیئت مدیره مجتمع ذوب آهن اصفهان، افزود: همچنین وجود تحریم ها نیز دردسرهای زیادی را برای این مجموعه در برداشته، چراکه در حال حاضر واردات زغال سنگ باکیفیت برای این مجموعه، مشکل ساز شده است.

به گفته نصر، هزینه های نیرو انسانی ذوب آهن اصفهان عاملی برای زیان دهی این مجتمع نیست، چراکه پرداخت این هزینه ها به ریال محاسبه شده و تاثیرچشمگیری در شرایط فعلی آن ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *