گزارش فولادبان از نوسانات بازار سرمایه – شنبه 2 دی ماه؛

بازار سرمایه با رنگ قرمز از زمستان استقبال کرد/ افت 5 هزار واحدی شاخص فلزات

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 2 دی 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، اولین روز معاملاتی زمستان، بورس تهران با سردی و بی‌رمقی به پایان رسید و امروز وضعیت به گونه‌ای بود که خریداران و فروشندگان تصمیم گرفتند نقش تماشاگر را ایفا کنند. همچنین گروه‌های خودرو، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی برترین صنایع امروز هستند که بیشترین حجم معامله را به ثبت رساندند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات اولین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات یک هزار و 874 واحد افت داشت و به 2 میلیون و 208 هزار و 342 واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن تا پایان معاملات 444 واحد افزایش یافت و در ارتفاع 761 هزار و 802 واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت 4 هزار و 652 واحدی، رقم یک میلیون و 669 هزار و 65 واحد را نشان داد.

نمادهای «فملی»،«فولاد»،«شپنا»،«وبملت»،«حکشتی»،«رمپنا»و«فارس» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «شسینا»،«حتوکا»،«شفارس»،«پی پاد»و«چافست» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «کفرا»،«چفیبر»،«کسرام»،«پدرخش»و«دکوثر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *