پیشنهاد ارزان‌تر میلگردهای ایرانی، عراقی‌ها را عقب نزد

تولیدکنندگان میلگرد عراقی توانستند قیمت‌های پیشنهادی خود را برای مشتریان محلی ثابت نگه‌دارند

به گزارش فولادبان، به نقل از مجله جهانی متال‌اکسپرت (Metal Expert)، تولیدکنندگان میلگرد عراقی درحالی توانستند قیمت‌های پیشنهادی خود را برای مشتریان محلی ثابت نگه‌دارند که قیمت‌های ارزان‌تر رقیب اصلی‌شان، تولیدکنندگان ایرانی، تاثیر منفی روی قیمت میلگردهای عراقی نداشت. بارش باران و کاهش فعالیت ساخت و ساز، تأمین‌کنندگان داخلی عراق را با چالش مواجه کرده‌است. برخی کارخانه‌ها تقاضای بازار را مناسب ارزیابی می‌کنند، در حالی که اکثریت از کاهش تقاضا گله دارند.
تولیدکنندگان بر پایه کوره قوس الکتریکی (EAF) میلگرد را با قیمت ۶۵۰-۷۳۰ دلار بر تن پیشنهاد می‌دهند، که در سه هفته اخیر بدون تغییر بوده است. تولیدکنندگان میلگردی که برای تولید از بیلت خارجی استفاده می‌کنند، قیمت‌های خود را ۲۰ دلار بر تن افزایش دادند و به ۶۱۰ دلار بر تن رساندند. این افزایش، سطح قیمت‌ها را به اوایل ماه نوامبر(آبان) بازگردانده‌است. کارخانه‌های بصره نیز همچنان میلگرد را با قیمت ۵۹۰ دلار بر تن و بدون تغییر از اوایل ماه نوامبر پیشنهاد می‌دهند. کارخانه‌هایی که از کوره‌های القایی برقی استفاده می‌کنند، همچنان میلگرد خود را در بازه ۵۷۵ تا۵۹۰ دلار بر تن به فروش می‌رسانند.
تولیدکنندگان ایرانی اما قیمت محصولات خود را تا ۴۴۵-۴۵۵ دلار بر تن نسبت به گذشته کاهش داده‌اند که رقمی درحدود ۴۶۰-۴۷۰ دلار بر تن داشت. محصولات ترکیه‌ای اما به‌دنبال رشد اخیر قیمت قراضه، تا ۶۰۵-۶۳۰ دلار بر تن جهش داشته‌اند که پیش از این با قیمت ۵۷۵-۵۹۵ دلار بر تن قبلی در اسکندرون معامله می‌شدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *