در گفتو با فولادبان ابراز شد؛

کیفیت ورق‌های گرم، سرد و پوشش‌دار تولید ایران فراتر از محصولات چین و روسیه

کارشناس صنعت فولاد، اظهار کرد: امروزه اغلب محصولات فولاد تولید داخل به راحتی توان رقابت با محصولات سایر کشورهای تولیدکننده فولاد در سطح منطقه و حتی بازارهای فرامنطقه‌ای را دارند.

امید ایزدپناه، کارشناس فولاد در گفتگو با فولادبان درباره کیفیت مصالح تولید فولادی در ایران، بیان کرد: محصولات مختلف زنجیره تولید فولاد در ایران از کیفیت مناسب و قابل قبولی برخوردار هستند. اما به صورت مشخص می توان گفت که تولیدات داخلی در حوزه محصولات فولاد تخت و به خصوص ورق‌های فولادی گرم، سرد و پوشش‌دار دارای کیفیت بالایی هستند.

به گفته وی، ورق‌های گرم، سرد و پوشش‌دار تولید ایران از بسیاری از محصولات تولید شده در کشورهای چین، روسیه و قزاقستان با کیفیت‌تر هستند. همچنین در مورد مقاطع طویل فولادی هم محصولات ایرانی به لحاظ کیفی توان رقابت در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را دارا هستند.

این کارشناس درباره صادرات محصولات فولاد، افزود: اساساً کل محصولات زنجیره تولید فولاد کشور از اسلب و بیلت تا ورق‌های پوشش‌دار و مقاطع طویل قابلیت صادرات بسیار بالایی دارند و در صورت رفع موانع مختلفی که اکنون در مقابل صادرات محصولات مختلف زنجیره فولاد قرار دارد؛ می توانند به راحتی در بازارهای جهانی فولاد، رقابت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *