گزارش فولادبان از شماره جدید نشریه متال بولتن؛

افت قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین+دلایل

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از افت قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین به دنبال افت قیمت معاملات فیوچرز و سوآپ سقوط کرد.

در همین حال، معاملات فیوچرز ماه سپتامبر برای سنگ آهن در بورس کالای دالیان با کاهش نسبت به قیمت توافقی روز قبل 822.5  یوآن {113 دلار} به ازای هر تن) انجام شدند.

همچنین معاملات ماه آگوست در بورس سنگاپور با افت 0.67 دلاری قیمت به ازای هر تن در مقایسه با قیمت توافقی قبل 109.07 دلار به ازای هر تن انجام شدند.

به گفته یک تاجر در چجیانگ، قیمت معاملات فیوچرز و سوآپ سنگ‌ آهن به دلیل محدودیت تولید و فعالیت سینتر در تانگ‌شان کاهش یافتند. وی افزود: در بازار زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که به کارخانه‌های استان شاندونگ اعلام شده است تا حجم تولیدات فولاد خود را در سطح آمار سال گذشته نگه دارند.

براساس گزارشات یک منبع داخلی، با توجه به کاهش کیفیت هوا در تانگ‌شان، مقامات دولتی به کارخانه‌های فولادی این شهر با درجه‌بندی A، کارخانه‌هایی که کمترین حجم کربن را منتشر کرده و مجهز به تجهیزات محافظتی محیط‌زیست هستند، دستور داده‌ند که تولیدات خود را در ماه ژوئیه 30 درصد کاهش دهند. همچنین کارخانه‌ها درجه B و یا کمتر باید در ماه جاری فعالیت سینتر را 50 درصد کاهش دهند.

 شاخص سنگ‌آهن در بازار دریایی چین به شرح ذیل است:

فاین ۶۲ درصد، cfr چینگ‌دائو : معادل 110.69 دلار به ازای هر تن، 1.63 دلار به ازای هر تن کاهش یافت.

فاین ۶۲ درصد کم آلومینیوم، cfr چینگ‌دائو: معادل 111.75 دلار به ازای هر تن، 1.49 دلار به ازای هر تن کاهش یافت.

فاین ۵۸ درصد، cfr چینگ‌دائو: معادل 98.22 دلار به ازای هر تن، 1.26 دلار به ازای هر تن کاهش یافت.

فاین ۶۵ درصد، مبدا برزیل، cfr چینگ‌دائو: معادل 122.90 دلار به ازای هر تن، 1.7 دلار به ازای هر تن نسبت به قبل کاهش یافت.

قیمت‌های بندری

در همین حال، فاین پیلبارا در استان شاندونگ و بندر تانگ‌شان در بازه قیمتی 860 تا 886 یوآن به ازای هر wmt معامله شد. این محصول در روز قبل در بازه قیمتی 870 تا 905 یوآن به ازای هر wmt معامله می‌شد.

آخرین آمار قیمت این محصول، معادل بازه قیمتی 110 تا 113 دلار به ازای هر تن در بازار دریایی است.

بورس کالای دالیان

همچنین پر معامله ترین قرارداد فیوچرز ماه سپتامبر برای سنگ آهن با قیمت 819 یوآن به ازای هر تن منعقد شد که این نرخ در مقایسه با قیمت توافقی روز قبل حاکی از کاهش 3.5 یوآنی قیمت به ازای هر تن است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *