گزارش فولادبان از شماره جدید نشریه متال بولتن؛

روند صعودی قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین+دلایل

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از روند صعودی قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، افزایش مجدد مشتقات سنگ آهن باعث افزایش قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین شد.

به گفته برخی منابع بازار، تعداد مناقصه ها و پیشنهادات در بازار دریایی برای محموله های بارگیری در ماه ژوئن در مقایسه با نیمه اول این هفته به میزان قابل توجهی کمتر بوده است.

البته بورس کالای دالیان به دلیل جشنواره قایق اژدها در چین بسته شد. در همین حال، معاملات ماه می در بورس سنگاپور با رشد 0.65 دلاری قیمت به ازای هر تن در مقایسه با قیمت توافقی قبل، 110.70 دلار به ازای هر تن انجام شدند. یک تاجر مستقر در سنگاپور در این باره گفت: خطر افت شدید قیمت در زنجیره محصولات آهنی چین همچنان وجود دارد.

به گفته یک منبع کارخانه در آن‌هویی، انتظار می رفت در  سه ماهه  اول سال شاهد فشار نزولی بر قیمت سنگ آهن باشیم اما قیمت در محموله هایی از استرالیا و برزیل افزایش یافته است. در سه ماهه سوم نیز احتمالاً قیمت سنگ آهن پایین نگه داشته شود.

در عین حال، تقاضای واردات برای کنسانتره سنگ آهن با گرید بالا به دلیل پیش بینی کاهش بیشتر مواد اولیه مرغوب برزیلی «ضعیف» گزارش شده است. البته محموله ‌های کنسانتره ممکن است در هفته ‌های آینده به دلیل کاهش سرعت تولید افزایش یابند.

انتقال ریلی سنگ ‌آهن از اوایل ژوئن به دلیل وجود آتش سوزی های جنگلی  در کانادا متوقف شده بود.

شخص سنگ‌آهن در بازار دریایی چین به شرح ذیل است:

 فاین ۶۲ درصد، cfr چینگ‌دائو :  معادل 115.62 دلار به ازای هر تن، 0.82دلار به ازای هر تن افزایش  یافت.

فاین ۶۲ درصد کم آلومینیوم، cfr چینگ‌دائو: معادل 117 دلار به ازای هر تن، 0.79 دلار به ازای هر تن افزایش   یافت.

فاین ۵۸ درصد، cfr چینگ‌دائو: معادل 103.06دلار به ازای هر تن، 0.57 دلار به ازای هر تن افزایش   یافت.

فاین ۶۵ درصد، مبدا برزیل، cfr چینگ‌دائو: معادل 126.90 دلار به ازای هر تن، 0.50 دلار به ازای هر تن نسبت به قبل افزایش  یافت.

قیمت ‌های بندری

بازار کنار بندر چین به دلیل تعطیلات عمومی دراگون بوت، معاملات محدودی را شاهد بود. انتظار می رفت که معاملات در روزهای آینده از سر گرفته شود.

بورس کالای دالیان

همچنین بازار کنار بندر چین به دلیل تعطیلات عمومی دراگون بوت، معاملات محدودی را شاهد بود. انتظار می رفت که معاملات در روزهای آینده از سر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *