گزارش فولادبان از شماره جدید نشریه متال بولتن؛

آغاز روند صعودی قیمت سنگ آهن دریایی موقتی است؟

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از افزایش قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، به دنبال صعود قیمت‌‌ها در بازار فیوچرز و سوآپ، روند نزولی قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین بالاخره متوقف و صعودی شد.

در این راستا، معاملات فیوچرز ماه سپتامبر برای سنگ آهن در بورس کالای دالیان با افت 4.2 درصدی نسبت به قیمت توافقی روز قبل،681  یوآن {96 دلار به ازای هر تن انجام شدند.

همچنین معاملات ماه ژوئن در بورس سنگاپور با افزایش 4.78 دلاری قیمت به ازای هر تن در مقایسه با قیمت توافقی قبل 95.67 دلار به ازای هر تن انجام شدند.

در همین حال، برخی فعالان بازار پیش‌بنی کردند روند صعودی قیمت‌های معاملات فیوچرز سنگ آهن موقتی خواهد بود، زیرا هیچ نیاز فوری به سیاست جدید در سه ماهه دوم سال وجود ندارد. یک تاجر در بازار سنگاپور در این باره گفت: عملکرد سه ماهه دوم سال گذشته غیرمطلوب گزارش شده بود. البته بدون وجود هیچ‌گونه سیاست جدید؛ عملکرد سه ماهه دوم سال جاری قاعدتا باید نسبت به سال گذشته مثبت باشد.

یک بازرگان در بازار شاندونگ مطرح کرد: با توجه چشم‌انداز منفی درباره مصرف فولاد، هرچه سریع‌تر محصول تحویل ژوئیه را به فروش برسانیم، حاشیه سود بیشتر خواهد بود و ریسک کمتری محتمل خواهیم شد.

به گزارش فست‌مارکتز، حجم محصول معامله شده در بازار بندری چین نسبت به روز قبل افزایش یافت، زیرا برخی کارخانه‌های فولادی به میزان موردنیاز محصول خریداری کردند تا کمبود ذخایر خود را جبران کنند.

شاخص سنگ‌آهن در بازار دریایی چین به شرح ذیل است:

فاین ۶۲ درصد، cfr چینگ‌دائو :  معادل 101.39 دلار به ازای هر تن، 4.1 دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

فاین ۶۲ درصد کم آلومینیوم، cfr چینگ‌دائو: معادل 103.78 دلار به ازای هر تن، 4.78  دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

فاین ۵۸ درصد، cfr چینگ‌دائو: معادل 93.65 دلار به ازای هر تن، 4.53 دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

فاین ۶۵ درصد، مبدا برزیل، cfr چینگ‌دائو: معادل 114.90 دلار به ازای هر تن، 4.1 دلار به ازای هر تن نسبت به قبل افزایش یافت.

قیمت‌های بندری

در همین حال، فاین پیلبارا در استان شاندونگ و شهر تانگ‌شان در بازه قیمتی 749 تا 787 یوآن به ازای هر wmt معامله شد. این محصول در  این مدت در بازه 744 تا 785 یوآن به ازای هر wmt معامله می‌شد.

آخرین آمار قیمت این محصول، معادل بازه قیمتی 97 تا 103 دلار به ازای هر تن در بازار دریایی است.

بورس کالای دالیان

همچنین پر معامله ترین قرارداد فیوچرز ماه سپتامبر برای سنگ آهن با قیمت 709.5 یوآن (100 دلار) به ازای هر تن منعقد شد که این نرخ در مقایسه با قیمت توافقی روز قبل، حاکی از افزایش 28.5 یوآنی قیمت به ازای هر تن است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *