گزارش فولادبان از شماره جدید نشریه متال بولتن؛

افزایش قیمت سنگ آهن دریایی با بهبود تقاضا

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از افزایش قیمت سنگ اهن در بازار دریایی چین با بهبود تقاضا حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، در پی اقدامات محرک دولت چین برای بهبود رضایت بازار، قیمت سنگ آهن دریایی افزایش یافت.

در این راستا، معاملات فیوچرز ماه سپتامبر برای سنگ آهن در بورس کالای دالیان با رشد ۳.۳ درصدی نسبت به قیمت توافقی روز قبل (۷۲۳.۵۰ یوآن {104 دلار} به ازای هر تن) انجام شدند.

همچنین این روند نزولی در معاملات بورس سنگاپور مشاهده شد. معاملات ماه می در بورس سنگاپور با افت ۲.۶۶ دلاری قیمت به ازای هر تن در مقایسه با قیمت توافقی قبل (۱۰۵.۰۴ دلار به ازای هر تن) انجام شدند.

این دستاوردها در بحبوحه بهبود جزئی در احساسات بازار به دست آمده است. این خبر حاکی از آن است که برنامه ریز دولتی چین قصد دارد بیشتر بر تقویت داخلی و تقاضا و حمایت از تولید در کشور تمرکز کند.

در یک کنفرانس خبری ماهانه، مقامات کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین (NDRC) گفتند اقدامات محرک بیشتر به افزایش تقاضا در این کشور و تقویت بخش تولید داخلی کمک می کند. مقامات این کمیسیون هیچ اشاره ای به نیاز به نظارت بر سنگ آهن نکردند.

شاخص سنگ‌آهن در بازار دریایی چین به شرح ذیل است:

فاین ۶۲ درصد، cfr چینگ‌دائو :  معادل ۱۰۹.۲۵ دلار به ازای هر تن، ۱.۱۷ دلار  به ازای هر تن افزایش   یافت.

فاین ۶۲ درصد کم آلومینیوم، cfr چینگ‌دائو: معادل ۱۱۱.۰۵ دلار به ازای هر تن، ۰.۷۵   دلار به ازای هر تن افزایش   یافت.

فاین ۵۸ درصد، cfr چینگ‌دائو: معادل ۱۰۰.۴۶ دلار  به ازای هر تن، ۲.۸۱  دلار به ازای هر تن افزایش   یافت.

فاین ۶۵ درصد، مبدا برزیل، cfr چینگ‌دائو: معادل ۱۲۴.۵۰  دلار به ازای هر تن، ۱.۹۰. دلار به ازای هر تن نسبت به قبل افزایشچ  یافت.

قیمت ‌های بندری

در همین حال، فاین پیلبارا در استان شاندونگ و شهرهای تانگ‌شان و تیانجین در بازه قیمتی ۷۸۸ تا ۸۴۰ یوآن به ازای هر wmt معامله شد. این محصول در روز قبل در بازه ۷۸۲ تا ۸3۲ یوآن به ازای هر wmt معامله می‌شد.

آخرین آمار قیمت این محصول، معادل بازه قیمتی ۱۰۴ تا ۱۱۱ دلار به ازای هر تن در بازار دریایی است.

بورس کالای دالیان

همچنین پر معامله ترین قرارداد فیوچرز ماه می برای سنگ آهن با قیمت ۷۴۷.۵۰ یوآن (100.80 دلار) به ازای هر تن منعقد شد که این نرخ در مقایسه با قیمت توافقی روز قبل، حاکی از افت ۲۴ یوآنی قیمت به ازای هر تن است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *