گزارش فولادبان از شماره جدید نشریه متال بولتن؛

حال و هوای بازار بیلت فیلیپین/ ناگهان تقاضای خرید کاهش یافت

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از کاهش خرید بیلت فولادی در بازار فیلیپین پس از رشد قیمت‌ها در 10 روز اخیر حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، درحالی میزان فروش بیلت فولادی در بازار فیلیپین در 10 روز اخیر با قیمت بالا انجام شد که میزان فروش در چند روز اخیر کاهش یافته است.

براساس گفته یک تاجر فیلیپینی، میزان فروش فولاد در ماه فوریه بسیار بالا بود و به نظر می‌رسد خوش‌بینی فعالان بازار منجر به کاهش فعالیت تجاری شده است.

در همین حال، براساس گفته یک فولادساز ویتنامی، رشد اخیر قراضه فولادی آسیا به کارخانه‌های بیلت سازی هزینه مازاد تحمیل کرده است.

پیشنهادات قیمتی خریداران در کشورهای جنوب شرق آسیا برای بیلت 5sp با شیوه معاملاتی cfr مانیلا در بازه 620 تا 625 دلار به ازای هر تن افزایش یافت درحالی که بازه پیشنهادی این خریداران در هفته پیش از آن، 610 تا 615 دلار به ازای هر تن cfr گزارش شده بود. یک تاجر در بازار سنگاپور در این باره گفت: دلیل این رشد این است که خریداران به دلیل تفاوت بالای میان پیشنهاد خرید و فروش، نمی‌توانند به میزان موردنیاز انبار خود را تامین کنند.

در هفته قبل، یک معامله شامل 10 هزار تن بیلت 5sp چینی با شیوه معاملاتی cfr فیلیپینی با قیمت 625 دلار به ازای هر تن انجام شد.

همچنین شنیده شده است که بیلت 5sp ویتنامی با شیوه معاملاتی cfr فیلیپین با قیمت 625 دلار به ازای هر تن انجام شد. البته این قراداد در ارزیابی فست‌مارکتز لحاظ نشد.

در همین حال، یک محموله شامل 10 هزار تن بیلت ویتنامی در آغاز هفته با قیمتی مشابه به فیلیپین گزارش شد.

براساس ارزیابی فست‌مارکتز، قیمت بیلت فولادی، cfr مانیلا در بازه 625 تا 630 دلار به ازای هر تن بود که این بازه قیمتی حاکی از رشد 5 و 15 دلاری به ازای هر تن نسبت به روز و هفته قبل است. این محصول در این مدت به ترتیب در دو بازه 620 تا 625 دلار و همچنین 610 تا 615 دلار به ازای هر تن معامله می‌شد.

البته بیلت چینی 5sp با قیمت 625 دلار به ازای هر تن cfr مانیلا عرضه می‌شد. در همین حال، پس از گزارش کاهش قیمت معاملات فیوچرز چین، خریداران تمایلی به خرید محصول نشان ندادند.

همچنین بیلت 5sp و 3sp اندونزی به ترتیب با قیمت 640 تا 645 دلار و همچنین 630 دلار به ازای هر تن cfr موجود بودند. در زمان انتشار این نشریه این شایعه پخش شده بود که یک کارخانه محموله‌ای با قیمت 620 دلار به ازای هر تن فوب را در طول هفته جاری به تاجران فروخت اما صحت این خبر تایید نشد.

در همین راستا، در هفته گذشته پیشنهاد قیمتی بیلت 5sp تایلند با شیوه معاملاتی cfr مانیلا در حدود 630 دلار به ازای هر تن شنیده شد. یک بازرگان در بازار چین در این باره مطرح کرد: من فکر می‌کنم قیمت 625 دلار به ازای هر تن cfr مانیلا قیمت معقولی است اما بازار فیوچرز چین ریزش کرد، بنابراین فعالان بازار منتظر خواهند ماند. در همین حال، یک بازرگان ثانویه با وی هم عقیده بود.

بازرگان دیگری در بازار فیلیپین اظهارداشت: در بازار محصول کمی موجود است. تنها چندین پیشنهاد قیمتی از کارخانه‌های کوچک در ویتنام ، مالزی و چین مشاهده می‌شود. وی در ادامه افرود: من همچنین باور دارم که پیشنهادات قیمتی در روندی صعودی قرار دارند و فیلیپین مثال بارزی است. کسی محصول خریداری نخواهد کرد و همه منتظر تغییر شرایط می‌مانند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *