عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق اعلام کرد:

جزئیات آزادسازی 500 میلیون دلار از پول بلوکه ایران نزد عراق/ صادرات ایران به عراق از 9 میلیارد دلار عبور می کند

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به آزادسازی بخشی از پول های بلوکه ایران نزد عراق، گفت: مقرر شد تا 500 میلیون دلار از پول های ایران نزد بانک های عراق آزاد شود.

به گزارش فولادبان، سید حمید حسینی در رابطه با آخرین وضعیت تجارت ایران و عراق اظهارداشت: اگرچه در یک بازه زمانی در سال جاری صادرات ما به عراق دستخوش اتفاقاتی شد اما آمارها حاکی از آن است در حال حاضر  وضعیت صادرات ایران به عراق مساعد است.

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق  با اشاره به فراهم شدن دوباره امکان صادرات گاز و برق به عراق گفت: میزان صادرات ما به عراق روزانه حدود 30 میلیون دلار است که نیمی از آن مربوط به صادرات نفت و گاز و نیمی دیگر مربوط به صادرات کالایی است.

وی افزود: با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، خرید عراق افزایش می یابد و لذا کالاهای صادراتی ما نیز به این کشور افزایش خواهد یافت.

رکورد صادرات ایران به عراق امسال شکسته می شود

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق افزود: با توجه به وضعیت مساعد صادرات به عراق در سال جاری پیش بینی می شود رکورد صادرات ما به این کشور شکسته شود و از مرز 9 میلیارد دلار عبور کند.

وی در رابطه با بدهی عراق به ایران اظهار داشت: بانک مرکزی میزان بدهی عراق به ایران را بیش از 10 میلیارد دلار عنوان کرده است که به تازگی مقرر شده تا بخشی از این بدهی پرداخت شود.

وی افزود: براین اساس عراق 500 میلیون دلار از پول های بلوکه شده ایران نزد بانک های خود را به ایران بازمی گرداند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *