یک کارشناس فولادی در گفتگو با فولادبان مطرح کرد:

برای دستیابی به فولاد 55 میلیون تنی چه باید کنیم؟/ توسعه صنعت فولاد منجر به افزایش قدرت اقتصادی ایران در جهان می‌شود

یک کارشناس فولادی گفت: توسعه صنعت فولاد کشور یکی از موضوعات مهم در اقتصاد ایران است، زیرا منجر به افزایش قدرت اقتصادی و سیاسی در جهان خواهد شد.

نویدرضا مظفری در گفتگو با فولادبان در خصوص وضعیت تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 اظهار کرد: توسعه صنعت فولاد کشور یکی از موضوعات مهم در اقتصاد ایران است، زیرا منجر به افزایش قدرت اقتصادی و سیاسی در جهان خواهد شد اما توسعه این صنعت بدون گسترش روابط خارجی برای صدور محصولات تولیدی و جلوگیری از وجود مازاد در کشور یا تولید کمتر از ظرفیت، موضوعی است که نه تنها به نفع صنعت فولاد کشور نخواهد بود، بلکه موجب اتلاف منابع مالی کشور می‌شود.

وی گفت: یکی از عواملی که باید برای برنامه‌ریزی صحیح در دستیابی به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در سال ۱۴۰۴ مد نظر داشت، ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا در زنجیره تولید این محصول است.

این کارشناس فولادی افزود: براساس پایش جامع فولاد کشور و سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، ظرفیت تولید فولاد ایران در این افق برابر با ۵۵ میلیون تن، حجم مصرف پیش‌بینی شده برابر با حدود ۲۳ میلیون تن و ظرفیت صادراتی ایران حدود ۱۴ میلیون تن انواع محصولات فولادی و شش میلیون تن فولاد خام است.

مظفری با اشاره به چالش‌های صنعت فولاد، بیان کرد: در شرایط فعلی، یکی از چالش‌های اصلی فولاد کشور، این است که در صورت نبود برنامه جامع و سیاست‌گذاری‌های هماهنگ در بخش صادراتی، باعث ایجاد عدم تناسب و تشدید مازاد ظرفیت در صنعت فولاد کشور خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *