دبیرکل اوپک پیش بینی کرد:

اوپک: بازار نفت با افزایش تقاضای چین و هند رشد خواهد داشت

دبیرکل اوپک با پیش‌بینی رشد بازار نفت در سال جاری با افزایش تولید 2.3 میلیون بشکه‌ای در روز گفت که بیش‌ترین تقاضا از سوی چین و هند خواهد بود.

به گزارش فولادبان به نقل از المیادین، «هیثم الغیث» دبیرکل اوپک اعلام کرد که کشورهای اوپک انتظار دارند تقاضای نفت در سال جاری به میزان ۲.۳ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند و  بیشترین رشد تقاضا در کشورهای آسیایی از جمله هند و چین باشد.

الغیث در جریان بحث و گفت‌وگو در کنفرانس بین المللی انرژی “CeraWeek” که در هیوستون (تگزاس) برگزار شد، گفت: ما شاهد رشد بازار هستیم و انتظار داریم وضعیت امسال بهبود یابد.

وی افزایش تقاضای نفت را به میزان ۲.۳ میلیون بشکه در روز پیش بینی کرد و توضیح داد: بیشتر تقاضا از سوی کشورهای آسیایی از جمله هند و چین خواهد بود.

الغیث، کاهش سرمایه‌گذاری در تولید نفت را سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار برآورد کرد و معتقد است که این امر می‌تواند مشکلاتی در زمینه امنیت انرژی ایجاد کند.

الغیث گفت که بیم آن دارد که فقدان سرمایه گذاری باعث مشکلات در تامین امنیت انرژی و در دسترس بودن منابع انرژی شود.

دبیر کل اوپک با اشاره به اینکه هدایت نفت روسیه به آسیا موجب نگرانی اوپک نمی شود، گفت: این تغییرات یک پدیده طبیعی است.

وی افزود: در واقع این موضوع جای نگرانی ندارد و در طول ۳۰ سال فعالیت من در این زمینه همواره شاهد تغییر در جریان نفت از غرب به شرق و از شرق به غرب از جمله به دلیل رویدادهای ژئوپلیتیکی بوده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *