رئیس بانک مرکزی آمریکا خبر داد:

افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم در آمریکا ادامه دارد

رئیس بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که کشورش به افزایش نرخ بهره برای مقابله با تورم ادامه خواهد داد.

به گزارش فولادبان به نقل از روسیا الیوم، «جروم پاول»، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که ایالات متحده به افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم ادامه خواهد داد.

پاول در جلسه استماع در کنگره گفت: با توجه به افزایش نرخ تورم به نرخی بیشتر از هدف بلندمدت ۲ درصدی ما و همچنین بی ثباتی بازار کار، کمیته بازار آزاد همچنان به تشدید سیاست‌های پولی با افزایش نرخ بهره که در سال گذشته به ۴.۵ درصد رسید، ادامه می‌دهد. (کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا یا FOMC، کمیته‌ای در داخل سیستم فدرال رزرو آمریکاست که در رابطه با نرخ بهره و نرخ رشد پایه پولی آمریکا تصمیم‌گیری می‌کند.)

وی تاکید کرد که اگرچه تورم در ماه‌های اخیر کاهش یافته است، روند کاهش آن به ۲ درصد طولانی و دشوار خواهد بود.

پاول اضافه کرد که انتظار دارد افزایش نرخ بهره ادامه یابد و نرخ نهایی نرخ بهره بالاتر از انتظار قبلی باشد.

مقامات آمریکا این ارقام را تاییدی بر این موضوع می‌دانند که سیاست فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در حال به ثمر نشستن است و اقتصاد در حال تثبیت در سال جاری است.

فدرال رزرو در هفته‌های اخیر گفته است که به افزایش نرخ بهره تا زمانی که به سطح قابل قبولی برای مبارزه با تورم برسد، ادامه خواهد داد. اکنون این نرخ  بهره در سطح ۴.۵۰-۴.۷۵ درصد است و همانطور که واشنگتن پست پیش بینی می‌کند، در ماه‌های آینده از  پنج درصد فراتر خواهد رفت و فدرال رزرو تا سال ۲۰۲۴ نرخ بهره را کاهش نخواهد داد.

در اول فوریه، فدرال رزرو اعلام کرد که نرخ بهره کلیدی را با ۲۵ واحد افزایش به ۴.۷۵ درصد رساند.

فدرال رزرو طی سال گذشته هفت مرتبه نرخ بهره را افزایش داد؛ در اقدامی که فدرال رزرو برای مقابله با تورمی که پس از بحران اوکراین به سطوح بی‌سابقه افزایش یافت، ضروری می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *