کاهش تشریفات گمرکی تا 4 ساعت

رئیس کل گمرک ایران گفت: با اقدامات انجام شده در زمینه تسهیل گری و بهبود فرایندها و رویه های گمرکی، زمان انجام تشریفات گمرکی به طور متوسط در ۴ ساعت انجام می شود.

به گزارش فولادبان، محمد رضوانی فر با اشاره به سند تدوین شده اولیه برنامه هفتم توسعه، اظهارداشت: یکی از اصلی ترین موضوعات برنامه هفتم توسعه، تسهیل و کاهش هزینه های فرایند حوزه های مرتبط با تجارت است.

وی گفت: در ذیل این برنامه، مجموعه بسته های سیاستی و حمایتی به منظور روان سازی و حمل یکسره کالا و استفاده از ظرفیت ماده 42 قانون امور گمرکی در نظر گرفته شده است که بر این اساس کالا با حداقل زمان ترخیص خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اهمیت ایجاد و تقویت زیرساخت‌ها برای تسهیل تجارت و افزایش حجم‌ کالاهای ترانزیتی، افزود: باید ظرفیت ترانزیتی کشور در جاده ها، بنادر و شبکه ریلی را برای این کار افزایش دهیم.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه و بالفعل شدن ظرفیت‌ها به ایجاد زیرساخت‌ها نیاز دارد.

رضوانی فر گفت: با اقدامات انجام شده در زمینه تسهیل گری و بهبود فرایندها و رویه های گمرکی، زمان انجام تشریفات گمرکی به طور متوسط در ۴ ساعت انجام می شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *