تفاضل 20 درصدی قیمت ورق گرم فولاد مبارکه با بازار + جدول

اختلاف قیمت ورق گرم فولاد مبارکه با مبنای ضخامتی 4 میلیمتر در بازار آزاد با آخرین عرضه بورس کالای ایران به حدود 20 درصد رسیده است.

به گزارش فولادبان، یک مقام مسئول دولتی درباره علت این تفاضل قیمتی در فضای مجازی اعلام کرد: بر اساس فرمول شورای رقابت قیمت پایه ورق گرم درعرضه این هفته مبارکه در بورس کالا در محدوده 15 میلیون تومان و یا24 درصد کمتر از بازار خواهد بود.

در گزارش مدیریت اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو درباره دیگر علل اختلاف قیمت ورق گرم فولاد مبارکه با بازار آمده است: تاخیر در تولید و تحویل ورق گرم در شرکت فولاد مبارکه بدلایل تعمیرات فصلی و محدودیت برق،️  انتقال معاملات ورق گرم در بورس کالا به آخرماه ، افزایش قیمت دلار و کاهش امید به حصول توافق برجام از مهمترین علل این اختلاف قیمتی است.

امیر صباغ، در بخش دیگری از این گزارش درباره اختلاف قیمت ورق گرم بازار و بورس کالا آورده است: فروش ورق گرم فولاد مبارکه فروش سلف 3 ماهه بوده و این شرکت در حال تحویل محموله های فروخته شده در ماه های اردیبهشت و خرداد با محدوده قیمتی 18 میلیون و 700 هزار تومان و تناژ 21 تن است و از سوی دیگر بازاردر حال گرفتن سیگنال جنگ روسیه و قله قیمتی ناشی از آن است.

مدیریت اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو در پایان آورده است: افزایش 50 دلاری قیمت ورق گرم CIS طی 3 هفته اخیر بروی بازار ایران اثرگذار بوده، هرچند قیمت فوب چین در این بازه نزولی بوده و اثر آن خنثی شده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *