برجام قیمت محصولات فولادی را تا آبان کاهش می‌دهد/تحریم روسیه چه اثری بر قیمت فولاد جهانی دارد؟

یک فعال بازار آهن و فولاد گفت: قیمت آهن و فولاد با حصول توافق برجام ابتدا کاهش و سپس از ماه آبان روند افزایشی خواهد یافت.

صادق چیت ساز در گفتگو با فولادبان افزود: بازار آهن و فولاد متاسفانه در رکود بسر می‌برد وقیمت تمام محصولات فولادی به کف رسیده است و در صورت توافق برجام، بازار آهن و فولاد همچنان در ثبات قیمتی همراه با رکود اندک خواهد ماند.

وی سقوط قیمت دلار به زیر۳۰ هزارتومان را از تاثیرات مثبت برجام دانست و ادامه داد: حصول توافق برجام بسیار بالا ارزیابی می شود و کاهش قیمت در محصولات آهن و فولاد در بازار ادامه خواهد یافت و اکنون قیمت بسیاری از محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد به کف خود رسیده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه صنفی توزیع کنندگان آهن و فولاد تهران درپاسخ به سوال فولادبان مبنی بر تداوم آثار کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار تصریح کرد: روند کاهشی قیمت آهن و فولاد تا فصل سرد سال یعنی ماه های مهر و آبان ادامه خواهد یافت و پس از آن با توجه به تحریم محصولات نفت و انرژی روسیه از سوی اروپا ، قیمت ها روند صعودی به خود می گیرد.

چیت ساز یکی از نتایج مثبت برجام را کاهش قیمت حمل و نقل محصولات فولادی دانست و گفت: به نتیجه رسیدن برجام، هزینه های حمل بار، کالا و محصولات فولادی کاهش می‌یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *