علت اصلی نوسان قیمت زنجیره فولاد چیست؟/ بازار جهانی به رکورد رسید

قیمت ورق گرم فوب آمریکا که پیش ازاین چهار رقمی بود درهفته اخیر سه رقمی شده و با ریزش قیمتی حدود 87 دلار به 924 دلاررسیده است.آخرین ریزش قیمتی ورق گرم فولادی امریکا دو سال قبل ( 31 دسامبر 2020 ) بود که در کانال 900 دلاری قرار گرفت و پس از آن قیمت ورق به زیر1000دلار نیامد. قیمت ورق فولادی روسیه نیز روز گذشته به علت افزایش تولید و عرضه تولیدکنندگان به علت کاهش صادرات پس از بحران اوکراین و روسیه به پایین ترین میزان خود رسید.

مسئول خرید گروه صنعتی فولاد یزد گفت: بحران روسیه و اوکراین و افزایش نرخ بهره بانکی دو علت اصلی کاهش قیمت ورق گرم فولادی در آمریکاست.

خسرو حجتی درگفتگو با فولادبان با اشاره به کاهش قیمت ورق گرم آمریکا افزود: یکی ازعلل کاهش قیمت ورق گرم فولادی امریکا  بحران روسیه و اوکراین است که تقریبا روی تمام عوامل اثر گذار بوده است.

وی با اشاره به افزایش بهره بانکی در آمریکا ادامه داد: اقدام آمریکا در بالا بردن بهره بانکی  موجب رکود و بحران در اقتصاد این کشور شده است و دامنه این بحران به دیگر کشورها نیز کشیده خواهد شد و اثرات رکود در صنایع بویژه صنعت فولاد بیش از دیگر صنایع قابل مشاهده خواهد بود.

این تحلیلگر ارشد بازار درباره گسترش دامنه بحران امریکا و سرایت آن به دیگر کشورها تصریح کرد: دامنه بحران و رکود فعلی آمریکا بنظرمی رسد به یک بحران جهانی همانند بحران و رکود اقتصادی سال 2008 تبدیل شود و شکی نیست تولیدکنندگان فولاد نیز از این بحران متاثر خواهند شد اما بدون شک صنعت فولاد تحت هر شرایطی خود را با شرایط وفق خواهد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *