شروع خوب بورس در اولین روز معاملاتی سال

بورس در اولین روز معاملاتی سال 1401 توانست رشد خوبی را داشته باشد و خود را به 1.4 میلیون واحدی نزدیک‌تر کند.

به گزارش فولادبان، اولین روز معاملاتی در بازار سرمایه خیلی خوب پشت سر گذاشته شد و با رشد حجم معاملات و همچنین، حجم تقاضا در این بازار شاهد رشد شاخص کل بودیم. افزایش حجم معاملات در ابتدای سال به دلیل خارج شدن نقدینگی در اواخر سال گذشته و دوری کردن معامله‌گران از ریسک طبیعی است، اما کارشناسان عقیده دارند اگر اتفاق خاصی در دنیا رخ ندهد و اخبار به همین صورت پیش بروند، بازار در فروردین مثبت خواهد ماند.

به هر ترتیب، شاخص کل بازار سهام تا پایان معاملات با رشد 23 هزار و 527 واحدی، به یک میلیون و 390 هزار و 778 واحد رسید و بار دیگر خود را به 1.4 میلیون واحدی نزدیک‌تر کرد. شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش 2 هزار و 276 واحدی، رقم 350 هزار و 545 واحد را نشان داد. شاخص فلزات اساسی هم امروز رشد خوب 33 هزار و 613 واحدی را پشت سر گذاشت و کانال 1.1 میلیون واحدی را پس گرفت و در پایان، در ارتفاع یک میلیون و 119 هزار و 251 واحدی ایستاد.

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، نمادهای «خودرو»، «خساپا»، «شستا»، «خگستر»، «فملی»، «فولاد» و «خپارس» بیشترین تراکنش را به خود اختصاص دادند. نمادهای «فولاد»، «فملی»، «پارسان»، «شبندر»، «تاپیکو»، «شپدیس» و «شپنا» نیز بیشترین تأثیر را در شاخص داشتند.

امروز، همه نمادهای فولادی به جز «فسبزوار» بازاری خوب داشتند و نمادهای «ذوب»، «فجر»، «فولاد» و «کویر» وضعیتی خوب را پشت سر گذاشتند و بیشتر از دیگران تقاضا داشتند. نمادهای معدنی «کچاد» و «کگل» نیز با وضعیت سبز معاملات را به پایان رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *