تکمیل کریدور شمال – جنوب محور گفتگوی ایران و روسیه

دبیران شورای عالی امنیت ملی ایران و روسیه درباره مبارزه مشترک با تروریسم و تسریع در تکمیل کریدور شمال جنوب، به گفتگو پرداختند.

به گزارش خبرگزاری فولادبان، دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه‌ی ملاقات‌های خود در قزاقستان با دبير شورای امنیت ملی روسيه دیدار کرد.

آقای پاتروشف در اين دیدار با ابراز همدردی نسبت به شهادت‌ تعدادی از مستشاران جمهوری اسلامی ایران در سوریه، حمله‌ به‌ بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را به شدت‌ محکوم‌ کرد.
آقای احمدیان نيز از اقدام روسيه برای درخواست جلسه‌ی شورای امنيت سازمان ملل در اين باره قدردانی نمود.
در ادامه دبيران شورای عالی امنیت ملی ایران و روسيه به‌ بحث در خصوص موضوعاتی مانند مبارزه‌ی مشترک‌ با تروريسم، کمک شوراهای امنیت ملی دو کشور به‌ تسريع در پروژه‌های مختلف در دست اقدام دو طرف، از جمله‌ کریدور شمال جنوب، کمک به دولت سوريه برای تحکيم بيش از پيش حاکميت خود بر سراسر قلمرو اين کشور و ساير مسائل‌ مورد علاقه‌ی دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی پرداختند.
آقای احمدیان در روز دوم حضور در قزاقستان با وزير امنیت عمومی چین دیدار و در خصوص راه‌های اجرای بهتر سند راهبردی ۲۵ ساله بین دو کشور گفت‌وگو کرد.
در این ملاقات طرف چینی با محکومیت مجدد حمله‌ی تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه این اقدام را نقض حاکمیت سوریه نیز برشمرد.
وی با راهبردی دانستن روابط دو کشور و داشتن اهداف، آرمان‌ها و تهدیدات مشترک بر تقویت هماهنگی و همکاری دو کشور در عرصه‌های دو جانبه‌ منطقه‌ای و بین‌المللی، به‌ويژه استفاده‌ی کاراتر از ظرفیت شانگهای تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *