گزارش فولادبان از نوسانات بازار سرمایه – چهارشنبه 8 فروردین ماه؛

هفته اول سال بورس سبز رنگ به پایان رسید/ رشد ۶ هزار واحدی شاخص فلزات

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 8 فروردین 1403 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، بورس تهران آخرین روز کاری هفته خود را با رنگ سبز به پایان رساند و بر همین اساس، به نظر می رسد هفته آتی نیز با همین روند به کار خود ادامه دهد. در مجموع می‌توان گفت آغاز طوفانی و در ادامه شرایطی که خیلی چنگی به دل نمی‌زد، روزهای بدی نبود و کمی امیدواری را به بازار بیشتر کرد. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات پنجمین روز هفته سبز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات ۱۱ هزار و ۹۷۲ واحد رشد داشت و به ۲ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۳۹۸ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۲ هزار و ۷۹۹ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۷۷۰ هزار و ۴۵۸ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با رشد ۶ هزار و ۷۱۵ واحدی، رقم یک میلیون و ۸۲۱ هزار و ۹۵۸ واحد را نشان داد.

نمادهای «فارس»،«ذوب»،«بوعلی»،«وامید»،«پارس»،«نوری»و«فملی» بیشترین تاثیر را در روند صعودی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «ذوب»،«کیمیا»،«رکیش»،«کحافظ»و«چافست» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «قمرو»،«کسرام»،«خلنت»،«فسرب»و«غسالم» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *