جلوگیری هوش مصنوعی از تخریب محیط زیست

هوش مصنوعی می تواند تخریب محیط زیست جهانی ناشی از توسعه جاده برای استخراج تخمین بزند

به گزارش خبرگزاری فولادبان، آزمایش‌های اخیر یک سیستم هوش مصنوعی نشان داد که می‌تواند تشخیص دهد که چگونه توسعه جاده‌ای با نظارت ضعیف برای استخراج معادن ، چوب‌برداری و پاکسازی زمین باعث افزایش چشمگیر اختلالات محیطی می‌شود.

به گفته دانشمندان، بسیاری از جاده‌ها در کشورهای در حال توسعه، اعم از قانونی و غیرقانونی، بدون نقشه هستند و از سوی دیگر با مطالعات نقشه راه در آمازون برزیل ، آسیا-اقیانوسیه و جاهای دیگر، به طور منظم طول جاده‌ها تا ۱۳ برابر بیشتر از آنچه در پایگاه‌های اطلاعاتی دولت یا جاده‌ها گزارش شده است،افزایش پیدا می‌کنند. مطالعات قبلی نشان داده است که زمین در حال تجربه موج بی‌سابقه‌ای از جاده‌سازی است که انتظار می‌رود تا اواسط قرن ۲۵ میلیون کیلومتر جاده آسفالت‌شده جدید ایجاد شده باشد

این مطالعه پتانسیل قابل توجه هوش مصنوعی را برای کارهایی در مقیاس بزرگ مانند نقشه برداری جهانی نشان می دهد. جاده‌های در حال تکثیر احتمالاً مهم‌ترین تهدید مستقیم برای جنگل‌های استوایی در سطح جهان هستند. در چند سال دیگر، هوش مصنوعی ممکن است ابزاری برای نقشه برداری و نظارت بر جاده ها در سراسر حیاتی ترین مناطق جهان از نظر زیست محیطی به ما بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *