تاخیر ۲۷ ساله طرح سنگ آهن گینه شرکت ریوتینتو

طرح سنگ آهن سیماندو شرکت ریوتینتو در کشور گینه سرانجام پس از 27 سال تاخیر متوالی پیشرفت کرد

به گزارش خبرگزاری فولادبان، طرح سنگ آهن سیماندو شرکت ریوتینتو در کشور گینه سرانجام پس از تقریباً سه دهه مجوز، آشفتگی های دولتی و کودتا شروع به کار کرد. انتظار می رود این پروژه شامل دو معدن سنگ آهن، یک خط ریلی فرا گینه و یک بندر آب عمیق باشد.

این غول معدنی که در بریتانیا ثبت شده است، برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ مجوز اکتشاف گینه را برای کوه های سیماندو دریافت کرده بود، اما زمانی که کشور دچار آشفتگی های سیاسی شدیدی شد، مجبور به تاخیر در اجرای این طرح شد

این آشفتگی در طول سال‌ها به خود ریوتینتو نیز کشیده شد و پروژه را بیشتر به تأخیر انداخت، زیرا شرکت از طریق شش شرکت در این طرح حضور داشت و همچنین با اتهامات فساد در ایالات متحده مواجه شد.

پروژه سیماندو با ارزش حدود ۲۰ میلیارد دلار (۱۸٫۲۷ میلیارد یورو) با حدود ۲٫۸ میلیارد تن ذخایر بزرگترین پروژه سنگ آهن در جهان است. ریوتینتو به دنبال استخراج حدود ۱٫۵ میلیون تن در حدود ۲۶ سال با عیار متوسط حدود ۶۵٫۳ درصد آهن با حداقل ناخالصی است.

با توجه به اندازه عظیم و قابلیت های مورد نیاز برای استفاده حداکثری از آن، این پروژه به عنوان سرمایه گذاری مشترک بین دولت گینه، ریوتینتو و حدود هفت شرکت دیگر در حال انجام است که پنج شرکت چینی در این طرح نیز حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *