وزیر نیرو اعلام کرد؛

۵ استان غربی کشور در معرض وقوع سیلاب

وزیر نیرو با بیان اینکه در سه روز آینده، پنج استان غرب و جنوب غربی کشور در معرض وقوع سیلاب قرار دارند، دستور تشکیل ستاد مدیریت سیلاب در وزارت نیرو و استان‌های در معرض سیل را صادر کرد.

به گزارش فولادبان، علی اکبر محرابیان با بیان اینکه همزمان با ورود سامانه بارشی ۲۹ اسفند ، احتمال وقوع سیلاب در غرب و جنوب غربی کشور افزایش یافته است، گفت: با توجه به پیش بینی‌های میان مدت از حجم و شدت بارش‌ها، وزارت نیرو از هفته گذشته پیش بینی اقدامات لازم برای مدیریت سیلاب را اتخاذ کرد.
وزیر نیرو با اشاره به اشباع بودن خاک به دلیل بارش‌های اخیر، ذوب شدن برف‌ها در پی گرم شدن هوا، همزمانی بارش‌ها با افزایش سفر‌های نوروزی و همچنین کوچ عشایر در برخی استان‌ها افزود: باید حداکثر ملاحظات ایمنی در روز‌های پیش رو با هدف کاهش خسارت‌ها در دستور کار قرار گیرد.
وی به تمرکز بیشتر این سامانه‌های بارشی در استان‌های لرستان، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری اشاره کرد و گفت: در روز‌های آغازین سال همواره شاهد اوج ترافیک جاده‌ای بوده‌ایم که باعث افزایش ۱۰ تا ۱۲ درصدی سفر‌های نوروزی می‌شود و بارش‌های پیش رو در زمان اوج ترافیک جاده‌ای و سفر‌های نوروزی رخ می‌دهد، از این رو تمامی مسافران نوروزی باید نکات ایمنی و هشدار‌های مربوط به احتمال بروز سیلاب را رعایت کنند.
محرابیان تصریح کرد: تشکیل ستاد بحران در وزارت نیرو و استان‌های درگیر با سیل با هدف آمادگی هر چه بیشتر برای مقابله با بحران از جمله اقداماتی است که باید انجام شود و مدیران و مسئولان مرتبط در وزرات نیرو و مدیران استانی صنعت آب و برق باید در آماده باش کامل قرار گیرند تا کمترین آسیب از محل سیلاب‌های پیش رو متوجه مردم شود.
وزیر نیرو با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی به موقع به مردم پیرامون سیل پیش رو، بیان کرد: لازم است با مدیریت مخازن سد‌ها و پیگیری لحظه‌ای بارش‌ها از هرگونه غافلگیری و ایجاد مشکل برای مردم جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *