در گفتگو با فولادبان ارائه شد؛ 

احتمال تداوم روند افزایشی بازار آهن و فولاد در سال ۱۴۰۳ 

یک فعال فولادی گفت: با توجه به نوساناتی که در بازار داخلی آهن و فولاد رخ داده، به نظر می‌رسد در آینده قیمت‌ها به سمت روند افزایشی خواهند رفت. 

علی یاری در گفتگو با فولادبان در خصوص تحلیل سالانه بازار آهن و فولاد مطرح کرد: بازار آهن به دنبال افزایش تقاضای پایان سال و نوسانات نرخ ارز، صعودی شد و قیمت‌ها بالا رفت؛ به گونه‌ای که می‌توان گفت نبشی و ورق بیشترین افزایش نرخ را داشتند. در واقع بسیاری از تامین کننده‌ها ترجیح می‌دهند قبل از سال جدید، خریدهای خود را انجام دهند؛ چرا که انتظار افزایش قیمت‌ها در سال ۱۴۰۳ وجود دارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، بورس کالا در چند هفته اخیر تقاضای خوبی داشت و همه این موارد، دست به دست هم داده‌اند تا بازار با افزایش قیمت همراه شود. به صورت کلی، با توجه به نوساناتی که در بازار داخلی آهن و فولاد رخ داده، به نظر می‌رسد در آینده قیمت‌ها به سمت روند افزایشی خواهند رفت.

فعال فولادی تصریح کرد: همچنین ناگفته نماند بازار آهن کشور قابل پیش‌بینی و برنامه‌ریزی نیست و هیچ‌گونه تضمینی برای قیمت‌ها وجود ندارد؛ البته ممکن است خریداران به دنبال قیمت‌های پایین‌تر از آنچه در ماه فروردین مشاهده کرده‌اند، باشند.

یاری در پایان خاطرنشان کرد: در نتیجه، اگر ریسک‌های فعالی مانند افزایش نرخ بنزین در نیمه‌ی اول سال ۱۴۰۳، مدیریت بحران برق، بازگشت تولیدکنندگان به مدار تولید و سیاست وزارت صمت درباره صنعت فولاد به روال فعلی ادامه پیدا کند، احتمال دارد بازار آهن و فولاد نوسانات محدودی داشته باشد؛ اما همه‌ی این موارد به سیاست‌ها و دستورالعمل‌های مسئولان بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *