ثبت جهانی طرح سلامت خانواده به نام ایران

سازمان جهانی بهداشت، برنامه سلامت خانواده را ابتکار جمهوری اسلامی ایران دانست و بر اساس اعلام مسئول منطقه‌ اروپای سازمان بهداشت جهانی، این برنامه را به نام ایران ثبت کرد.

به گزارش خبرگزاری فولادبان ، ­وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه هفتمین اجلاس وزرای بهداشت کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگهای در قزاقستان با دکتر هانس هنری کلگ، مدیر منطقه اروپا سازمان جهانی بهداشت دیدار و گفتگو کرد.
دکتر هانس هنری کلگ ضمن ارزشمند خواندن برنامه ملی سلامت خانواده در ایران، خواستار همکاری بین منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت و اشتراک تجارب موفق بین کشور‌های عضو این دو منطقه شد.
دکتر بهرام عین اللهی نیز در این دیدار با اشاره به اجرای برنامه ملی سلامت خانواده، گفت: در حال اجرای دقیق این برنامه هستیم و تسهیلات خوبی برای آن در نظر گرفته ایم.
وی اساس و محور این طرح را خانواده دانست و گفت: برخلاف بسیاری از جوامع که نهاد خانواده کارکرد اصلی خود را از دست داده، در کشور ما، خانواده کانون اصلی تربیت، جامعه پذیری و تامین و ارتقای سلامت است.
وزیر بهداشت با تاکید بر تقدم بهداشت بر درمان، ابراز امیدواری کرد که مدل اجرای برنامه ملی سلامت خانواده در ایران بتواند الگویی برای سایر کشور‌ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *