کاهش قیمت های میلگرد عربستان

با اینکه شرکتهای بزرگ تولید فولاد عربستان تغییر قیمتی نداشته اند اما شرکتهای کوچک برای رفع تعهدات مالی خود قیمت میلگرد خود را کاهش داده اند.

به گزارش فولادبان و به نقل از نشریه جهانی متال اکسپرت (Metal Expert)، در هفته آخر فوریه، شرکت فولاد و آهن آلات سعودی (حدید) قیمت‌های رسمی برای محصولات فولاد طویل ماه مارس را اعلام کرد که نسبت به قیمت های ماه فوریه تغییری نداشت. میلگرد این تولیدکننده با قیمت ۲ هزار و ۳۵۰ ریال سعودی در هر تن (۶۲۷ دلار در هر تن) قیمت گذاری شده است. قیمت میلگرد کلاف ۵٫۵-۶ میلیمتری نیز ۲ هزار و ۵۰۰ ریال سعودی در هر تن (۶۶۷ دلار در هر تن) تعیین شده است، در حالی که برای میلگرد کلاف ۶٫۵-۱۴ میلیمتری ۲ هزار و ۴۵۰ ریال سعودی در هر تن (۶۵۳ دلار در هر تن) به فروش خواهد رسید.
میلگرد راجحی با قیمت ۲ هزار و ۲۸۰ ریال سعودی در هر تن (۶۰۸ دلار در هر تن) معامله می‌شود، در حالی که الااتفاق میلگردش را ۲ هزار و ۳۰۰ ریال سعودی در هر تن (۶۱۳ دلار در هر تن) می فروشد. سایر شرکت‌ها نیز پیشنهادات خود را در محدوده ۲,۱۰۰-۲,۱۵۰ ریال سعودی در هر تن (۵۶۰-۵۷۳ دلار در هر تن) اعلام کرده اند.
با وجود ثبات قیمت ها اما وضعیت بازار برای بیشتر شرکت‌ها چالش‌برانگیز است. قیمت‌های میلگرد هنوز هم تحت فشار تقاضای بسیار ضعیف هستند، که باعث می‌شود کارخانه‌های کوچک قیمت خود را کاهش دهند تا بتوانند از پس تعهدات مالی خود بربیایند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *