ابطال بیش از ۶۰۰ کد شناسایی مصنوعات طلا در استان تهران

­مدیرکل استاندارد استان تهران، از ابطال ۶۶۲ کد شناسایی نا معتبر مصنوعات طلا در این استان خبر داد.

به گزارش فولادبان ، محمدحسین طاهری با تاکید بر اینکه دریافت کد شناسایی برای تولید مصنوعات طلا اجباری است، گفت: هم اکنون ۸۸۰ کد شناسایی معتبر برای مصنوعات طلا، در استان وجود دارد.
­مدیرکل استاندارد استان تهران درباره عیارسنجی مصنوعات طلا گفت: ۹۹ درصد عیارسنجی‌های انجام‌شده بر مصنوعات طلا، توسط کارشناسان استاندارد، با الزامات استاندارد مطابقت داشته است و تنها یک درصد آنها مغایرت بحرانی داشته‌اند.
طاهری با اشاره به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ برای استعلام و اطمینان از صحت اعتبار پروانه استاندارد و یا مجوز فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری از جمله مصنوعات طلا، گفت: شهروندان قبل از خرید مصنوعات طلا با ارسال پیامکی حاوی حرف G قبل از کد شناسایی (به عنوان مثال برای استعلام کد T ۶۸۳ باید پیامک GT ۶۸۳ ارسال شود) به این سامانه، وضعیت اعتبار کد‌ها را استعلام کرده و در صورت اعتبار نداشتن کد مذکور، مراتب را با شماره تلفن ۱۵۱۷ به اداره‌کل استاندارد استان تهران اطلاع دهند.
وی اضافه کرد: این کد‌ها برای مشخص‌شدن تولید این مصنوعات توسط تولیدکنندگان معتبر داخلی و با رعایت عیار قانونی، بر روی مصنوعات طلا درج می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *