قیمت قراضه فولاد ترکیه به کف رسید

با توجه به کاهش تقاضا در آمریکا و انتخابات ترکیه و ماه رمضان قیمت قراضه فولاد ترکیه به کمترین قیمت خود رسید.

به گزارش فولادبان و به نقل از نشریه جهانی فست مارکت(Fastmarkets)، بازار قراضه فولاد ترکیه پس از یک هفته کاهش متوالی قیمت ها جمعه ۸ مارس به کف رسید. دو هفته است که قیمت‌ها به دلیل تقاضای کم و ضعیف شدن بازار داخلی آمریکا در مدار سقوط قرار دارد. با این حال، تا پنج‌شنبه ۷ مارس، کارخانه‌های ترکیه بصورت فعال درحال ثبت پیشنهاد بودند که با هدف پرکردن انبار بود چراکه سفارشات ثبت شده ی میلگرد، تامین قراضه را تضمین کرده است. بنابر نظر یک منبع آگاه، پیش بینی می شود با فعال شدن بازار، قیمت های قراضه بازگشت دوباره به سطح پیشین داشته باشند. با این حال باتوجه به فرا رسیدن ماه رمضان و همچنین انتخابات ترکیه درانتهای ماه مارس، تقاضای داخلی افزایش قابل توجهی نخواهد داشت. هر افت قیمتی بیشتر در ترکیه ممکن است جلوی افزایش قیمت محصولات فولادی را بگیرد و سیر نزولی قیمت ها از سر گرفته شود.
دو معامله این هفته گزارش شد که در تاریخ ۱ مارس ثبت شدند. یک کارخانه فولاد در اسکندرون یک محموله با حجم نامشخص از آمریکا خریداری کرد. HMS 1&2 (80:20) آن با قیمت ۳۸۵ دلار در هر تن  CFR ، خرده‌قراضه با قیمت ۴۰۵ دلار در هر تن  CFRو بونس با قیمت ۴۰۵ دلار در هر تن CFR فروخته شد.
یک کارخانه در منطقه ازمیر نیز یک محموله با حجم نامشخص از اروپا خریداری کرد. HMS 1&2 (80:20) آن با قیمت ۳۸۱ دلار در هر تن CFR؛ خرده‌قراضه با قیمت ۴۰۱ دلار در هر تن CFR؛ و بونس نیز با قیمت ۴۰۱ دلار در هر تن CFR فروخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *