تهران – رشت نزدیک تر می شود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راهها از افتتاح باند رفت آزاد راه رودبار منجیل خبر داد.

به گزارش فولادبان، خادمی با اشاره به این‌که قطعه منجیل-رودبار در آزادراه قزوین-رشت حلقه مفقوده این آزادراه بود، اظهار کرد: ۸٫۲ کیلومتر آزادراه باقیمانده در سخت‌ترین محل که با خانه‌های مردم تلاقی داشت، ساخته شد.
وی با یادآوری این‌که این قطعه حدود ۱۱ کیلومتر بود که ۳ کیلومتر آن سال ۹۶ افتتاح شده بود، ادامه داد:‌ از ۸٫۲ کیلومتر باقیمانده ۲ کیلومتر پُل، ۳ کیلومتر تونل و مابقی نیز دیواره‌ها و ترانش‌های خیلی بلندی است که برای عبور از حاشیه سفیدرود احداث شده است.
وی با بیان این‌که برای ساخت این قطعه حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت:‌ ساخت این پروژه از سال ۹۸ آغاز شده که قرار است فردا دوشنبه با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری برسد. ارزش روز این طرح حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اشاره به این‌که باند رفت آزادراه با ۸٫۲ کیلومتر تکمیل می‌شود، اضافه کرد: برای رفاه مردم رودبار باند برگشت این قطعه را نساختیم تا اشغال این شهر به هم نخورد.
خادمی با بیان این‌که این سومین آزادراهی که در سال ۱۴۰۲ به بهر‌ه‌برداری می‌رسد، اظهار کرد:‌پیش از این دو آزادراه شیراز-اصفهان و باند ۲ آزادراه تهران-شمال افتتاح شده بود که با احتساب آزادراه منجیل-رودبار امسال ۲۴۲ کیلومتر آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد. این رقم در مقایسه با میانگین ساخت سالانه ۹۰ کیلومتر آزادراه، ۲٫۵ برابر بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *