در گفتگو با فولادبان مطرح شد؛

عربستان به دنبال کسب ۵۵۰ میلیارد دلار ارزش فولادی/ رشد ۱۳ درصد معدن دور از انتظار است

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: تمام سرمایه گذاری معدن و فولاد ایران به 50 میلیارد دلار نمی‌رسد و این درحالیست که عربستان برای رسیدن به 3 تریلیون دلار، در حال سرمایه گذاری 550 میلیارد دلاری است.

بهرام شکوری در گفتگو با فولادبان با اشاره به وضعیت بازار فولاد عربستان اظهار داشت: اخیراً کشور عربستان در حوزه اکتشاف، میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کرده و این درحالیست که ارزش ذخایر معدنی ایران به اندازه یک تریلیون دلار است. در واقع عربستان حدود ۱٫۲ تریلیون دلار ارزش مواد معدنی دارند و با این سرمایه‌گذاری‌ها قصد دارد ارزش آن را به ۳ تریلیون دلار برساند.

وی با اشاره به اینکه کشور عربستان همانند ایران دچار تحریم نیست و روابط بانکی خوبی دارند، گفت: ناگفته نماند که تمام سرمایه گذاری معدن و فولاد ایران به ۵۰ میلیارد دلار نمی‌رسد و این درحالیست که عربستان برای رسیدن به ۳ تریلیون دلار، در حال سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیارد دلاری است.

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران افزود: تمام این اقدامات نشان می‌دهد کشورهای منطقه به ویژه عربستان در حال سرمایه‌گذاری در بخش معدن و فولاد هستند و در آینده می‌تواند تهدیدی برای ایران باشد که به همین دلیل مسئولان باید این طرح‌های توسعه‌ای را جدی بگیرند.

شکوری در پایان خاطرنشان کرد: در واقع در عربستان تحولات عظیمی در اقتصاد، سیاست و تمام حوزه‌ها در حال وقوع بوده و این درحالیست که ایران در بسیاری از بخش‌ها در حال عقب‌رفت است. در نتیجه با این روند سیاست گذاری، هدف‎گذاری برای ۱۳ درصد رشد بخش معدن شوخی است و باید رشد کشورهای منطقه مانند عربستان را جدی گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *