گزارش فولادبان از نوسانات بازار سرمایه – شنبه 19 اسفند ماه؛

افت و خیز شاخص‌ها در بورس تهران/ شاخص فلزات ۵ هزار واحد افت کرد

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 19 اسفند 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، بورس تهران اولین روز هفته را برخلاف دقایق ابتدایی که با مدار صعودی شارپی آغاز کرد، با روند متعادل رو به منفی پایان داد. گروه‌های خودرو ، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی برترین صنایع امروز هستند که بیشترین حجم معامله را به ثبت رساندند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات اولین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات یک هزار و ۹۹۴ واحد رشد داشت و به ۲ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۷۵۷ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات یک هزار و ۱۵۶ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۷۳۹ هزار و ۷۹۸ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت ۴ هزار و ۷۶۲ واحدی، رقم یک میلیون و ۷۰۵ هزار و ۸۳۵ واحد را نشان داد.

نمادهای «فولاد»،«مبین»،«شپنا»،«شتران»،«بفجر»،«میدکو»و«شبندر» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «کاما»،«پارسیان»،«بترانس»،«وبیمه»و«قمرو» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «سدشت»،«ولملت»،«ثنوسا»،«بکاب»و«پرداخت» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *