پیشنهاد وزیر اقتصاد برای تشکیل کارگروه مشترک تامین مالی بین بورس و بانک مرکزی

وزیر اقتصاد گفت: پیشنهاد مشخص من این است که کارگروه مشترک بین بورس و بانک مرکزی و سایر اضلاع که در تامین مالی حضور دارند ایجاد کنیم و سیاست‌گذاری ها مبتنی بر پیشنهادات ارایه شده در این کارگروه باشد.

به گزارش فولادبان، احسان خاندوزی با اشاره به اینکه در آستانه اجرای برنامه هفتم هستیم، گفت: با توجه به اینکه اجرای هفتمین برنامه توسعه کشور از یک ماه دیگر آغاز می‌شود گفت: هر چقدر که در بخش‌های مختلف برنامه ششم از جمله موضوع بهره‌وری، شمول مالی و عدالت اقتصادی کوتاهی کردیم، واجب است در برنامه هفتم این عقب افتادگی‌ها را جبران کنیم.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره در نهمین همایش مالی اسلامی تاکید کرد: در ابتدای دهه  عقب ماندگی‌های کمی با کشورهای اسلامی در مباحث صنعت مالی داشتیم اما در سال  ٢٣ در شاخص‌های تامین مالی اسلامی رتبه سوم را داشتیم و با وجود چند سال رکود در تحولات، ابزارها و نهادها در حوزه صنعت ملی، جلسات و همایش‌های انجمن مالی اسلامی می‌تواند گره گشا باشد.

وی با بیان اینکه به پیشنهادهای کاربردی انجمن مالی اسلامی نیاز داریم، گفت: پیشنهاد مشخص من این است که کارگروه مشترک بین بورس و بانک مرکزی و سایر اضلاع که در تامین مالی حضور دارند را ایجاد کنیم که سیاست‌گذاری مبتنی بر پیشنهادات ارایه شده در این کارگروه باشد.

خاندوزی ادامه داد: اردیبهشت ماه سال آینده پیشنهادات سیاسی ارایه شده در همایش نهم مالی اسلامی که در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفته در سال اول برنامه هفتم مورد بررسی قرار می‌گیرد تا ایده‌های کارشناسی شده مورد اجرا قرار بگیرد و معتقدم کشور باید بیش تر از این ظرفیت نخبگانی انجمن مالی اسلامی استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *