صدور مجوزها و استعلامات به زیر ۹۰ روز رسید

مجری فنی طرح سامانه زمین گفت: کاهش زمان صدور مجوز‌ها و پایش و مبارزه با زمین خواری مهمترین کارکرد‌های سامانه پنجره واحد زمین است.

به گزارش فولادبان، مازیار مباشری در نشست خبری سامانه پنجره واحد زمین در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست گفت: با هدف مقابله با زمین خواری و کاهش زمان دریافت مجوز‌ها که در آن ۲۵ دستگاه درگیر هستند با ایجاد زیر ساختی این مشکل را با ابزار‌های آی سی تی حل کنیم.
مدیرکل دفتر تدوین ضوابط فنی و مقررات دولت الکترونیکی و مجری فنی طرح سامانه زمین گفت: با این اقدام دو موضوع دنبال شده است. موضوع اول اینکه مردم در تعامل با دستگاه‌های اجرایی نیاز به مجوز‌ها و استعلامات زیادی دارند که خود مستلزم کاغذ بازی‌های زیادی هست که عملا ۲۵ دستگاه در این فرایند درگیر هستندکه تا ۲ سال زمانبر بود عملا این مدت زمان به میانگین زیر ۹۰ روز رسیده که هنوز این نقطه مطلوب نیست.

وی افزود:در مواردی که نیاز به بازدید حضوری ندارد این اقدام بطور بی وقفه صورت بگیرد که این خود مستلزم بروز شدن سامانه‌های دستگاه‌ها هست و در این فرایند تقریبا ما بین ۵ الی ۶ اصله درخت صرفه جویی صورت گرفته است.

مجری فنی طرح سامانه زمین گفت: اما در حوزه دوم اینکه ما بتوانیم اراضی کشور را چه زمین‌های کشاورزی و اراضی ملی را مورد پایش قرار بدهیم و تخلفات احتمالی مانند دیوار چینی و گود برداری و … را به ۵ دستگاه مربوط ارجاع و بررسی می‌کنیم.

مازیار مباشری افزود:در این حوزه ۸۷ درصد از پرونده‌ها ارجاعی ما را یگان‌های حفاظت اظهار بی اطلاعی می‌کردند. این عدد و آمار خوبی بود در ابتدای امسال و در حوزه هوش مصنوعی در ابتدای سال عدد ۳۵ تا ۴۰ درصد داشتیم با ارتقا الگوریتم‌ها با همکاری شرکت‌های دانش بنیان حدود ۷۸ درصد و شرکت دیگر ۸۷ درصد الگوریت‌ها توانستند ترسیم کنند و امیدواریم در سال آاینده به بالای ۹۰ درصد برسانیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *