تشدید تحریم های بانکی علیه روسیه

بانک فرست ابوظبی، اماراتNBD و بانک تجاری ابوظبی به دنبال تشدید تحریم‌های آمریکا تبادلات مالی خود را با روسیه قطع کردند.

به گزارش فولادبان و به نقل از نشریه جهانی متال اکسپرت (Metal Expert)، بانک‌های بزرگ امارات متحده عربی ازجمله بانک فرست ابوظبی، اماراتNBD و بانک تجاری ابوظبی به دنبال تشدید تحریم‌های وزارت خزانه‌داری ایالات متحده علیه روسیه تبادلات مالی خود را با روسیه قطع کردند. البته این قطع ارتباط تنها با شرکت هایی صورت گرفته که در لیست تحریم‌ها نام برده شده اند و تاکنون منجر به ایجاد مشکلی در بخش فلزات نشده است ولی زمان انجام پرداخت های مالی را طولانی تر کرده است.
پیش از این روسیه برای همکاری با بانک‌های ترکیه و چین با مشکل روبرو شده بود. با توجه به اینکه بعضی شرکت‌های ترکیه از ژانویه با مسدود شدن پرداخت‌ها روبرو شده‌اند، از مقامات خواسته اند که روسیه را به لیست تسهیل فرآیند تسویه اضافه کنند. روسیه و ترکیه به صورت دوجانبه در سطح وزیران تا پایان ماه پیگیر این درخواست هستند و قرار است تا پایان ماه پیگیری های صورت گرفته به نتیجه برسد. درصورت اضافه شدن روسیه به لیست تسهیل فرآیند تسویه، دیگر نیازی به فرایند انتقال وجه و ثبت اسناد مالی نخواهد بود.
وضعیت همکاری با چین نیز وضع بهتری از بانک های امارات و ترکیه ندارد. سه بانک بزرگ چین همکاری خود را در روسیه متوقف کرده اند.. پیش از این نیز، بانک تجاری ژجیانگ چوژو خبر از تعلیق فعالیت های این بانک در روسیه و بلاروس داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *