گزارش فولادبان از نوسانات بازار سرمایه – دوشنبه 7 اسفند ماه؛ 

ارزش کل بورس به کمترین مقدار از ابتدای دولت رسید/ افت ۲ هزار واحدی شاخص فلزات اساسی 

 فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 7 اسفند 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، بورس تهران امروز با روند منفی کمرنگی آغاز به کار کرد که با گدشت زمان، به قدری در روند منفی قرار گرفت که به یکی از سیاه ترین روزهای بازار سرمایه تبدیل شد. همچنین امروز با افت ۱۱۲ میلیارد دلاری از آغاز دولت، ارزش کل بازار سرمایه به ۱۴۴ میلیارد دلار رسید. گروه‌های خودرو، فلزات اساسی و سیمان برترین صنایع امروز هستند که بیشترین حجم معامله را به ثبت رساندند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات سومین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحد افت داشت و به ۲ میلیون و ۴۹ هزار و ۴۳۷ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۱۰ هزار و ۶۸۹ واحد کاهش یافت و در ارتفاع ۷۱۲ هزار و ۴۸۹ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت ۲ هزار و ۳۲۶ واحدی، رقم یک میلیون و ۶۰۵ هزار و ۴۱۷ واحد را نشان داد.

نمادهای «شستا»،«وبملت»،«نوری»،«پارسان»،«خودرو»،«حکشتی»و«شبندر» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «سدشت»،«کساپا»،«سقاین»،«چکارن»و«خلنت» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «پاسا»،«ثمسکن»،«قمرو»،«واعتبار»و«کفرا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *