سرمایه گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری کاردمیر ترکیه در توسعه و بهبود کیفیت محصولات

کاردمیر، به عنوان قدیمی‌ترین تولیدکننده فولاد با کوره بلند در ترکیه، قصد دارد با سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری ظرفیت تولید فولاد خام را از 2.5 میلیون تن فعلی به 3.5 میلیون تن افزایش دهد.

به گزارش فولادبان و به نقل از نشریه جهانی متال اکسپرت (Metal Expert)، تولید کننده فولاد طویل ترکیه، کاردمیر، برنامه جامعی با هدف افزایش حضور در بازار و کمک به توسعه کشور مطرح کرده است. افزایش ظرفیت، افزایش سهم محصولات با ارزش افزوده و قرار گرفتن در مسیر فولاد سبز از جمله نکات کلیدی این برنامه هستند.
ارزش این سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیارد دلار برآورد شده و ظرفیت تولید فولاد خام از ۲٫۵ میلیون تن فعلی به ۳٫۵ میلیون تن افزایش خواهد یافت. این شرکت درنظر دارد تولید فولاد با ارزش افزوده را درمدت پنج سال آینده دو برابر کند. با مکانیسم‌های کنترلی، کیفیت فولاد خام و محصولات نهایی در کنار بهره‌وری عملیاتی بهبود خواهد یافت. یک رویکرد حمل و نقل جدید نیز برای پیاده سازی و گسترش خدمات لجستیک درنظرگرفته شده که شامل طرح‌های مدیریت بنادر و راه‌آهن می‌شود. این طرح‌ها تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند و علاوه بر محکم کردن جایگاه این شرکت در بخش خصوصی ناوگان ریلی، مسیر را برای ورود این شرکت در راستای فولاد سبز هموار خواهد کرد. علاوه بر این، کاردمیر قصد دارد به توسعه صنایع دفاعی ترکیه نیز کمک کند.
کاردمیر، به عنوان قدیمی‌ترین تولیدکننده فولاد با کوره بلند در ترکیه، با تولید محصولات فولادی طویل مرغوب، در بازارهای داخلی و جهانی فعالیت دارد. این شرکت سال ۲۰۲۲ را با تولید ۲٫۳ میلیون تن فولاد خام و سود خالص ۲٫۲ میلیارد لیر (حدود ۱۳۱٫۳ میلیون دلار) به پایان رساند و نتایج سال ۲۰۲۳ به زودی در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *