در گفتگو با فولادبان ارائه شد؛ 

تحلیل هفتگی بازار سرمایه از نگاه یک کارشناس/ امیدی به رشد شاخص‌ها تا پایان سال نیست 

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تعداد زیاد چالش‌های سیاسی و بخشنامه‌های متعدد دولت منجر به آسیب بورس تهران شد؛ در این راستا، برآورد می‌شود هفته آینده به احتمال زیاد، شاخص کل محدوده فعلی را از دست بدهد و همچنان در روند نزولی قرار بگیرد. 

علی ابتهاج در گفتگو با فولادبان با تحلیل هفتگی بازار سرمایه مطرح کرد: روند هفته جاری بورس تهران بسیار فرسایشی و کم جان و از طرفی حجم معاملات نیز بسیار ناامیدکننده بود. در واقع می‌توان گفت در چند سال اخیر، چنین وضعیتی نبود که به مدت طولانی فضای بازار منفی شده و از طرف دولت نیز ضربه‌هایی به بورس وارد ‌شود. بنابراین تا زمانی که سیاست‌های کلان دولت تغییر نکند، جای امیدواری برای بازار سرمایه وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: البته با توجه به وضعیت فعلی، به نظر می‌رسد شاخص بورس تهران تا پایان سال، حدود ۴ تا ۵ درصد رشد داشته باشد؛ اما مشکلی که وجود دارد این است که تمام مدت اخیر، در دولت جدید شاهد بودیم که در شاخص‌های صنایع، هیجان‌های کوتاه و مقطعی ایجاد می‌شود. این عملکردها به ظاهر برای شکست روند نزولی صورت گرفتند که در نهایت مردود شدند.

کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: همچنین تعداد زیاد چالش‌های سیاسی و بخشنامه‌های متعدد دولت منجر به آسیب بورس تهران شد. در این راستا، برآورد می‌شود هفته آینده به احتمال زیاد، شاخص کل محدوده فعلی را از دست بدهد و همچنان در روند نزولی قرار بگیرد.

ابتهاج در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، وضعیت فعلی حجم معاملات بسیار ناامیدکننده است و باید دید اخبار مثبتی برای تغییر روند به بازار تزریق می‌شود یا خیر. البته پتانسیل روند صعودی در بورس وجود دارد؛ اما فعلاً نمی‌توان انتظار افزایش شارپی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *