توسعه اقتصاد دریایی بین بنادر ایران و ترکمنستان با محوریت مازندران

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد بهشهر در استان مازندران، شمال ایران، از آمادگی برای راه اندازی خط منظم کشتیرانی و تقویت تبادل کالا با بندر ترکمن باشی ترکمنستان خبر داد.

به گزارش فولادبان محمد علی موسی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد بهشهر در استان مازندران، شمال ایران، در روز پنجشنبه در دیدار با هیات تجاری ترکمنستان با معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت بندر امیرآباد و میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی و ارتقاء توان عملیاتی این بندر گفت، با توجه به ظرفیت ترانزیتی منطقه، وجود زیرساخت‌های مناسب دو بندر امیرآباد و ترکمن باشی، از گسترش همکاری‌ها، فعال سازی مسیر دریایی و افزایش حجم مبادلات تجاری از طریق مسیر دریایی استقبال می شود.

محمد علی موسی پور چنین با تشریح فرصت‌های سرمایه گذاری بندر امیرآباد و استقبال از سرمایه گذاری مشترک در حوزه لجستیکی و همکاری در این زمینه و یادآوری تعرفه‌  کالا، خدمات و تخفیفات گمرکی، برای برگزاری نشست‌های مشترک کارشناسی بصورت حضوری و وبیناری و تشکیل کارگروه مشترک دریایی و بندری، اعلام آمادگی کرد.

نماینده هیات تجاری ترکمنستان هم با قدردانی میزبانی طرف ایرانی گفت، از آمادگی کشورش برای گسترش همکاری های اقتصادی با ایران در زمینه مختلف از جمله بنادر و دریانوری خبر داد.

در پایان نشست مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد بهشهر با هیات تجاری ترکمنی از مجموعه بندر دیدن کردند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *