وزیر صمت: اگر بدون رانت صادر کردید ارز آن مال شماست

عباس علی آبادی وزیر صمت گفت: به عنوان وزیر صمت از شرکت ایرانی که در کشور خارجی محصول خود را تولید می کند استقبال می کنم.

به گزارش فولادبان، چهارمین رویداد ملی صنعت دانش بنیان با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور، وزرای بهداشت و صمت و رییس سازمان غذا و دارو در پارک فناوری پردیس استان تهران برگزار شد.
عباس علی آبادی در چهارمین رویداد ملی صنعت دانش بنیان گفت: اگر با نوآوری محصولی تولید و صادر کنید به ثروت بزرگ دست می یابید و از بن بست تامین مالی خارج می شوید.
وزیر صمت بیان کرد: این نوآوری و ایده است که به محصول تبدیل می شود و فروش و صادرات محصول ثروت آفرین است.
وی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان باید به شرکت های بزرگ وصل شوند و تلاش ما در ایران افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان کوچک مقیاس است که این خطاست.
علی‌آبادی همچنین گفت شرکت های دولتی نباید رقیب بخش خصوصی باشند و باید از تصدی گری خارج شوند.
وزیر صمت تصریح کرد: بین المللی شدن به معنای ارائه درست محصول و پیدا کردن شبکه ای از افراد است که در سراسر دنیا شما را می شناسند. در دنیا باید با شرکت ها پیوند خورد و تولید مشترک داشت و ایجاد نمایندگی کرد.
علی آبادی گفت: به عنوان وزیر صمت از شرکت ایرانی که در کشور خارجی محصول خود را تولید می کند استقبال می کنم. وزارت صمت در تلاش برای حل رفع تعهد ارزی است و اگر بدون گرفتن رانت کالایی صادرات کردید ارز آن مال شماست و دولت هم پشتیبانی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *