گزارش فولادبان از نوسانات بازار سرمایه – شنبه 28 بهمن ماه؛ 

سقوط معاملات شاخص‌ها در بازار سرمایه/ شاخص فلزات 12 هزار واحد کاهش یافت 

 فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 28 بهمن 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران 40 هزار و 814 میلیارد تومان بود که از این مبلغ 3 هزار و 795 میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی است. همچنین گروه‌های خودرو، انبوه سازی و فلزات اساسی برترین صنایع امروز هستند که بیشترین حجم معامله را به ثبت رساندند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات اولین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات 18 هزار و 517 واحد افت داشت و به 2 میلیون و 60 هزار و 22 واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات 6 هزار و 227 واحد کاهش یافت و در ارتفاع 721 هزار و 401 واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت 11 هزار و 848 واحدی، رقم یک میلیون و 601 هزار و 507 واحد را نشان داد.

نمادهای «فولاد»،«شپنا»،«شتران»،«وبملت»،«شستا»،«فارس»و«کچاد» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «سصفها»،«چافست»،«وملی»،«سیدکو»و«کلوند» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «دکوثر»،«وساخت»،«ثمسکن»،«کسعدی»و«واعتبار» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *