راه اندازی نخستین آزمایشگاه صدور گواهی تجهیزات ضد انفجار

نخستین شرکت صدور گواهی و آزمایشگاه تجهیزات ضد انفجار و انرژی خاورمیانه با مشارکت بخش خصوصی در استان البرز تجهیز و راه اندازی شده است.

به گزارش فولادبان، اسلام پناه، در مراسم راه‌اندازی نخستین شرکت صدور گواهی و آزمایشگاه تجهیزات ضد انفجار و انرژی خاورمیانه در استان البرز، گفت: راه اندازی این آزمایشگاه اقدامی بزرگ در جهت کیفی سازی و گام برداشتن در مسیر تجارت بین المللی و جهانی است.

اسلام پناه با بیان اینکه آزمایشگاه‌ها مهمترین نقطه ثقل آزمون کالا‌ها به شمار می‌روند، افزود: برای راه اندازی این شرکت دانش بنیان و آزمایشگاهی در شرایط تحریمی، ۱۳ گام بین المللی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه این اقدام با همکاری و همت بخش خصوصی تحقق یافته، گفت: این شرکت نخستین مرکز آزمایشگاهی کشور است که می‌تواند گواهینامه کیفی منطبق با استاندارد ISO/IEC۱۷۰۲۵ برای اطمینان از صحت و دقت آزمون کالیبراسیون، نمونه‌برداری صادر کند.

رفع مشکلات بین المللی در زمینه کیفی سازی؛ به زودی رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در روز‌های آینده خبر‌های خوشی در زمینه رفع مشکلات بین المللی در زمینه کیفی سازی، استاندارد سازی و تجارت جهانی خواهیم داشت.
وی افزود: مجمع بین المللی تائید صلاحیت استاندارد، دارای ۲۸ سال سابقه کاری است که با پیوستن به آن صرفه جویی ارزی خواهیم داشت؛ تلاش‌ها بر این است تا در بازار‌های جهانی به خوبی رقابت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *