موسسه کاسپین منحل شد/ خط و نشان بانک مرکزی برای ۸ بانک ناتراز

بعد از موسسه های توسعه و نور، امروز رسما موسسه اعتباری کاسپین منحل شد.

به گزارش فولادبان، موسسه کاسپین سال 94 برای ساماندهی 8 تعاونی اعتباری غیرمجاز تشکیل شده بود.

محمدپور معاون نظارت بانک مرکزی در خصوص انحلال موسسه کاسپین گفت: روز 18 بهمن 1402 رسماً موسسه کاسپین منحل شد؛ این انحلال در ادامه انحلال موسسات نور و توسعه است.

او تأکید کرد: انحلال موسسه کاسپین از سال 98 به طور جدی دنبال شده بود و مصویه شورای اعتبار را دارد؛ ولی در 4 سال گذشته به دلیل مشکلاتی که بود امکان انحلال وجود نداشت ولی از سال قبل و با سیاست بانک مرکزی این انحلال بصورت جدی دنبال شد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: این موسسه سال 94 و برای ساماندهی به 8 تعاونی اعتباری غیرمجاز تشکیل شده بود ولی امروز رسماً منحل شد.

او درباره وضعیت سپرده ها و سهامدارن موسسه کاسپین گفت: دو ماه قبل موسسه نور به بانک ملی منتقل شد و طبق فرایند زمانی سپرده ها و تسهیلات و … به این بانک منتقل شد و 15 بهمن رسماً این انتقال پایان یافت و مشتریان نور رسما مشتری بانک ملی هستند. در خصوص موسسه کاسپین مصوبه خیلی خوبی از کمیته تخصصی اصلاح نظام بانکی داریم که در آن پیش بینی های لازم برای منافع سهامداران دیده شد. بخش عمده ای از سپرده های سپرده گذاران پرداخت شده و بخش محدودی باقی مانده که تا پایان سال تسویه کامل انجام می شود.

معاون نظارت بانک مرکزی همچنین درباره برخورد این بانک با بانک‌های ناتراز تصریح کرد: قطعاً با بانک های ناتراز برخورد خواهیم کرد. به تمام بانک های ناتراز برنامه اصلاحی دادیم و اگر طبق برنامه عمل نکنند از ظرفیت های قانونی برای انحلال استفاده خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *