واگذاری هفت معدن سنگ‌آهن در خواف

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، گفت: هفت معدن سنگ آهن «پلاسری» (تجمع مواد معدنی با ارزش) واقع در منطقه سنگان شهرستان خواف از طریق مزایده به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فولادبان؛ محمد توکلی معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: واگذاری معادن در قالب مزایده بر اساس بسته‌های سرمایه‌گذاری است که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه تولید و جلب مشارکت بخش خصوصی از طریق مزایده به سرمایه‌گذاران واگذار می‌کند.

وی افزود: ارزش این معادن بیش از 820 میلیارد ریال است که متقاضیان می‌توانند از 17 بهمن‌ماه با مراجعه به سایت «ستاد ایران» و سایت اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تقاضای خود را در این مزایده ثبت کنند.

معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، گفت: برگزاری مزایده پس از ثبت نام متقاضیان در سایت‌های مزبور انجام می‌گیرد.

توکلی ادامه داد: نخستین مزایده واگذاری معادن برای 358 محدوده معدنی غیرفعال آزادسازی شده در سال 1400 برگزار شده بود.

 

واگذاری  270 حوزه مجوز معدنی از طریق مزایده

امیر رضا رجبی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی نیز با اشاره به اکتشاف یکصد میلیون تن اکتشاف های جدید معدنی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در این استان گفت: در راستای شفاف سازی واگذاری معادن تاکنون 270 حوزه مجوز معدنی از طریق مزایده به متقاضیان ذیربط در این استان واگذار شده و بهره برداران جدید فعالیت خود را آغاز کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: مطالعات در زمینه اکتشاف های مس در شهرستان های بردسکن و سبزوار نیز در دست اقدام است که بعد از اکتشاف معادن، مجوز بهره برداری صادر می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *