استفاده از مشاوران بین‌المللی برای تامین زیرساخت‌ ۲ شهر جدید جنوب

معاون شرکت عمران شهرهای جدید ایران با بیان این‌که برای زیرساخت‌های دو شهر جدید جنوب از مشاوران بین‌المللی استفاده می‌‌کنیم، گفت: قرار است بخش خصوصی وارد سرمایه‌گذاری در این شهرها شود.

به گزارش خبرگزاری فولادبان، ناصر رضایی با یادآوری ابلاغ سیاست‌های اقتصاد دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: در راستای ابلاغ این سیاست‌ها، در سفر رئیس‌جمهوری به هرمزگان عملیات اجرایی شهر جدید خلیج فارس آغاز شد.
وی ادامه داد: این شهر در یک نقطه بسیار استراتژیک در محل اتصال خلیج فارس به دریای عمان قرار گرفته و با مساحت حدود 18 هزار هکتار جمعیت‌پذیری 100 هزار نفری در فاز اول آن پیش‌بینی شده است.
وی افزود: همچنین احداث شهر مکران مرکزی با استعداد اولیه فاز اول حدود 200 هزار نفر جمعیت با مساحت حدود 21 هزار هکتار آغاز شده است.
معاون توسعه مسکن و شهرسازی شهرهای جدید گفت: قرار است در کنار بخش دولتی، بخش خصوصی هم وارد سرمایه‌گذاری در این شهر‌ها شود تا بتوانیم در مقیاس بین المللی هم ارتباطات خاص را داشته باشیم و در این عرصه رقابت کنیم.
رضایی با بیان این‌که برای تامین زیرساخت‌ها از مشاوران بین‌المللی استفاده می‌کنیم، اضافه کرد: برای زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی در همایشی که در کمتر از یک ماه آینده برگزار می‌شود فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کلیات سرمایه‌گذاری را برای داخلی‌ها و خارجی‌ها معرفی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *