جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
اخبار 15 دی 1402 - 6 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اسامی متخلفان بورسی برای نخستین بار منتشر شد

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: با صدور رای قطعی تخلف شرکت «های‌وب»، اسامی مدیران متخلف برای نخستین بار به صورت رسمی منتشر شد.

اسامی متخلفان بورسی برای نخستین بار منتشر شد اخبار

به گزارش فولادبان، امیرمهدی صبایی، ضمن تاکید بر صدور رأی قطعی تخلف شرکت «های‌وب»، اظهار داشت: پیرو دریافت گزارش تخلف شرکت «داده گستر عصر نوین (های‌وب)» با موضوعات «افشای اطلاعات غیر قابل اتکا در خصوص انتشار زمان‌بندی پرداخت سود نقدی به اشخاص حقیقی و حقوقی و عدم پرداخت سود سهام به سهامداران در خصوص سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ظرف مهلت قانونی، فرآیند رسیدگی انضباطی به پرونده شرکت مذکور آغاز شد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار  خاطرنشان کرد: هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار پس از بررسی کامل مدارک و مستندات پرونده شرکت «های‌وب»، اقدام به صدور رأی قطعی با مجازات جریمه نقدی مدیران شرکت اعم از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره هرکدام به میزان چهار میلیارد ریال کرد.

وی تاکید کرد: مطابق با مفاد «دستورالعمل اجرایی بند (چ) ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در خصوص انتشار عملکرد مدیران اشخاص تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار» آراء صادره در خصوص مدیران این شرکت در گروه مجازات‌های درجه یک بوده و باید در رده‌بندی رنگ مشکی در سامانه انتشار سوابق مدیران برای عموم منتشر شود.

صبایی در ادامه افزود: با توجه به نوع تخلف واقع شده و تضییع حقوق سهامداران خرد «شرکت داده گستر عصر نوین» در دریافت سود و با توجه به وظیفه ذاتی سازمان بورس که در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران خرد به وجود آمده، مجازات صادره سقف جریمه نقدی مقرر در بند ب ماده ۴ آیین‌نامه ماده ۱۴ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید بوده و رأی صادره بر اساس قانون مستلزم انتشار برای عموم است.

وی اظهار داشت: رأی قطعی صادره توسط هیأت مدیره سازمان بورس با توجه به تاریخ وقوع تخلف که پس از ابلاغ دستورالعمل مذکور است، اولین رأی انضباطی مدیران بازار سرمایه است که مشمول موضوع انتشار سوابق مدیران شده است.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: بر اساس بند چ ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، سازمان بورس و اوراق بهادار موظف است، عملکرد مدیران نهادهای مالی، تشکل‌های خود انتظام و ناشران اوراق بهادار را از حیث رعایت قوانین و مقررات حاکم بر بازار اوراق بهادار و سوابق تخلفاتی و کیفری مربوط به آنها در طول مدیریت در نهادهای مالی و ناشران اوراق بهادار بر اساس ترتیبات اجرائی که به تصویب شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار می‌رسد، منتشر کند.

صبایی ادامه داد: آراء مذکور، طبق ترتیبات تصویب شده توسط شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار در دستورالعمل اجرایی بند (چ) ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در خصوص انتشار عملکرد مدیران اشخاص تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شده است.

 اسامی متخلفان بورسی برای نخستین بار منتشر شد

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors